Polacy z Donbasu lecą do Polski.

W końcu. Cóż powiedzieć, żenujące jest opóźnienie w ewakuacji Polaków z regionów objętych walką. Jak pisałem wcześniej, Czesi bez problemu ewakuowali jeszcze przed rozpoczęciem walk z terenu Ukrainy ponad 200 osób, pochodzenia czeskiego, deklarując że każdy, kto będzie tego chciał i będzie miał pochodzenie czeskie, – może zostać ewakuowany.

Pomoc dla Polaków ewakuowanych z Donbasu powinna być wszechstronna. W końcu mamy niż demograficzny i Polacy – zaznaczam POLACY z każdego zakątka świata, którzy chcieliby wrócić do Polski (chociażby Kazachstan) powinni mieć taką możliwość.

Czy chcemy zamiast Polaków w Polsce jako emigrantów z objętych działaniami wojennymi terenów, w to miejsce: Arabów, Rosjan, Ukraińców czy innych?
Nie jest to wcale objaw rasizmu, jakby wielu zapewne chciało to zarzucić takiej tezie, nie; należy po prostu w pierwszej kolejności pomagać swoim. Poza tym łatwiej się zaaklimatyzują (Polacy w Polsce ? co jest chyba oczywiste) gdyż znają język, często mają tutaj rodziny, przyjaciół.
Logika nakazuje takie działanie.

Premier Kopacz nie chce Polaków z Ukrainy w Polsce?

Jeżeli chodzi o sam konflikt, jestem zdania, że strefa walk powinna zostać rozdzielona linią demarkacyjną i obsadzona wojskami ONZ.
Aby powstrzymać rozlew niewinnej krwi cywilów, którzy padają ofiarą polityki międzynarodowej i „zapasów gigantów” – jak mówi się na samej Ukrainie USA i Rosji. Gdzie kładzie się też duży nacisk na odpowiedzialność zachodu za wywołanie konfliktu.
Tego w mediach w Polsce jednak nie wysłuchacie. Jedynie dzięki bezpośrednim kontaktom z Ukraińcami, zdobywam takie informacje – dodam: z Ukraińcami również i z zachodniej części Ukrainy.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Polacy z Donbasu lecą do Polski.”

  1. Cytat dotyczący 30 kg bagażu osobistego na osobę dla Polaków ewakuowanych z Donbasu: „Gorzej niż wtedy, kiedy Stalin wyrzucał Polskę z Kresów” – jak sądzi (ma nadzieję) mówiący te słowa, będzie możliwość zwiększenia ewakuowanego bagażu… (Jan Malicki – cytat pochodzi z programu prawdopodobnie TVP INFO [informacja pozyskana od Czytelnika]. Inne zdanie z tego programu mówiło o konieczności rozdzielenia walczących stron (mur, separacja linia demarkacyjna) Jan Malicki dyrektor Studium Europy Wschodniej UW.)

Możliwość komentowania jest wyłączona.