Prawda o NSZ; Narodowe Siły Zbrojne.

Docierają do nas różne sygnały, pisma i listy na maila. Jeden z nich dotyczy NZS. Czy naprawdę ta organizacja była jakąś przybudówką nacjonalistyczną? Czy prawdą jest jak mówi się w niektórych krajach że dopiero w 1941 roku, oddziały NZS-u wyszły z „gościnnych” koszar Wehrmachtu? Dlaczego tak wielu zależy na zniszczeniu mitu ostatnich żołnierzy walczących do końca z komunizmem pożerającym powojenną Polskę?


Gdańsk dn. 28 września 2011

Prezydent Miasta Gdańska
Paweł Adamowicz

Na ręce Pana Prezydenta, jako organizatora uroczystości z okazji obchodów 72. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów, składamy protest w związku z pominięciem w apelu poległych żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz innych formacji zbrojnych podziemia antykomunistycznego w powojennej Polsce. Chcielibyśmy sądzić, że to brak wiedzy- tak jak w przypadku pominięcia Delegatury Rządu na Kraj, jest powodem tych zaniedbań. Jakiekolwiek jednak były powody czy intencje pominięcia tych organizacji, tak bardzo ważnych w walce o niepodległą Polskę, jest to kompromitacja władz Gdańska ? organizatora uroczystości.
W okupowanej Polsce Narodowe Siły Zbrojne były drugą co do wielkości, po Armii Krajowej formacją zbrojną. W jej szeregach walczyło ponad sto tysięcy żołnierzy, dla których Polska ?wolna i czysta jak łza? była najwyższą wartością. Zdeklarowany antykomunizm sprawił, że po wojnie żołnierze NSZ byli bezwzględnie mordowani przez władze komunistycznego reżimu. Również pamięć o nich niszczono z tak ogromną zaciętością, że do dnia dzisiejszego nie brakuje ludzi, którzy nie potrafią uwolnić się od stworzonej przez propagandę komunistyczną ?czarnej legendy?.
Zwracamy też Panu uwagę, że żołnierze Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego oraz innych formacji podziemia antykomunistycznego byli kontynuatorami Armii Krajowej oraz Polskiego Państwa Podziemnego i wykonywali ostatni rozkaz gen. Leopolda Okulickiego: ?Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa i ochrony ludności polskiej przed zagładą. Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami niepodległego Państwa Polskiego. W tym działaniu każdy z Was musi być dla siebie dowódcą?.
Szczególnie oburzająca jest, próba ?zamilczenia? tak znaczących w walce o niepodległość Polski Narodowych Sił Zbrojnych, bo wpisuje się ona w nurt czerwonej propagandy. Żołnierzom NSZ, którzy złożyli olbrzymią daninę krwi, należy się dziś najwyższa cześć i wdzięczność, ale przede wszystkim troska o upamiętnienie ich walki z niemieckim oraz sowieckim okupantem i komunistycznym zniewoleniem Polski. Mamy nadzieję, że kombatanci Narodowych Sił Zbrojnych zostaną oficjalnie przeproszeni, a sytuacja która miała miejsce 27 wrześnie br. podczas uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego nigdy więcej się nie powtórzy.

W imieniu Okręgu Pomorskiego Związku Żołnierzy
Narodowych Sił Zbrojnych:
Mjr Waldemar Szostkiewicz
Prezes Okręgu Pomorskiego ZŻNSZ
Mjr Tadeusz Korzeniowski
Honorowy Sekretarz Okręgu Pomorskiego ZŻNSZ
Oraz:
Ks. dr Jarosław Wąsowicz
Dr Andrzej Kołakowski
Piotr Szubarczyk pracownik BEP IPN
Anna Kołakowska nauczyciel historii


Polecane: Historia Roja

Z naszej strony: 1 marca dzień pamięci Żołnierze Wyklęci

20 lecie związku żołnierzy NSZ


Filmy z YouTube o NSZ i Żołnierzach Wyklętych:

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Prawda o NSZ; Narodowe Siły Zbrojne.”

 1. to też wyczyny tow. Adamowicza
  http://www.wykop.pl/ramka/670493/gdansk-to-stolica-kaszub-bo-tak/

  napisy w języku niemieckim, w jego lokalnym slangu, więc nie ma co się dziwić na wrogi stosunek tego solidarucha do żołnierzy NSZ, oni walczyli o wolną Polskę, on jak widać dąży do jej zniszczenia
  podczas wojny za takie separatystyczne hasła (związane z pewnością z nazistowskim Kaschubenvolkiem) jedyne co by usłyszał od naszych dzielnych żołnierzy z NSZ, i nie tylko od nich, także od tych z innych formacji, to tradycyjna formułka „w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej…”
  czy za działaniami tow. Adamowicza kryje się tylko nienawiść do obrońców Polski, znienawidzonych przez komunistów, więc także przez ich agenturę, czy też może strach przed nimi?
  ciekawe jakie będą następne działania lokalnych separatystów, już w przeszłości solidaruch Krzaklewski wznosił hasła odtworzenia Wolnego Miasta Gdańska, separatystyczne hasła obecnego przywódcy PO są wszystkim dobrze znane, zapewne powrócą po przegranych przez POlszewików wyborach

 2. to komuchy komuchy…. wszystko i co z tym zrobić? Problem w tym że ściemniają z że chcemy bić się z całą Europą. A to nie prawda. Po prostu chcemy szacunku dla kraju i obywateli. A nie: polskie obozy i burleski z innych spraw.

Możliwość komentowania jest wyłączona.