Problem prześladowania religii… wybranych

Obserwujemy ciekawą przypadłość: atak na krzyże i ciche przyzwolenie na rozwój muzułmańskich przedstawicieli duchowych w Europie. Słynna afera z europejskim kalendarzem gdzie wycięto święto Bożego Narodzenia, jednak święta muzułmańskie były wydrukowane. Są religie równe i równiejsze? Mniej lub bardziej prześladowane?

Już wcześniej poruszałem ten temat. Ktoś dociekliwy zapyta: Po co? Czy to ważne?
Moim zdaniem jest to rodzaj ograniczania demokracji wolności jednostki a wiec tego o co walczyliśmy swego czasu.
A także warto o tym mówić, ponieważ w innych masowych mediach nikt tego akurat tematu nie porusza za często a jeżeli w ogóle to bardzo stronniczo.
Polecam materiał o interwencji USA w Libii: ?Interwencja z zewnątrz nigdy nie jest bezinteresowna?
A także dziś przeze mnie znaleziony w sieci:
„Masakra Koptów w Kairze i brutalne morderstwo chrześcijańskiego ucznia przez nauczyciela i uczniów muzułmańskich w Mallawi to krwawe przykłady współczesnych prześladowań chrześcijan w Egipcie.

Czy Polska wystarczająco włącza się w obronę prześladowanych chrześcijan?

Czy inne organizacje broniące praw człowieka pamiętają o losie uciskanych chrześcijan?

Czy Polacy powinni jeździć na wakacje do Egiptu?

Z dr Tomaszem M. Korczyńskim z międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie o aktualnych wydarzeniach ze świata prześladowanych chrześcijan rozmawiała Ewa Tylus.”

Źródło i wywiad na stronie: Skatowali chłopca za Krzyż

Dodatkowo jako inspiracja do głębszej analizy; materiał w którym zastanawiałem się nad tym, na ile Kadafi przeszkadzał w korzystaniu z bogactw naturalnych Libii przez państwa obce: Kadafi ? czy był najlepszym wrogiem?

Warto spojrzeć na te aspekty z różnych stron, nie tylko z tych lansowanych przez te czy inne media. Spróbować „uwolnić umysł” i pomyśleć czasami chociaż samemu.
Po co?
Ano po to żeby być wolnym….

Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 komentarze do “Problem prześladowania religii… wybranych”

  1. zanim zaczniemy mówić o prześladowaniach religii, nie jest to jedyny znany przypadek, kiedy w ostatnim czasie katolicki kler na Ukrainie walczy z polskością
    co ciekawe inne przypadki opisują podobne działania ze strony duchownym przybyłych z … Polski, ale co się dziwić, jeśli taki KUL jest przyczółkiem banderowców
    http://www.kresy.pl/publicystyka,reportaze?zobacz/koscielne-rugi-w-polonnem

    http://www.polacynawschodzie.pl/index.php?page=tematy&id=80&lang=pl

Możliwość komentowania została wyłączona.