Problemy unijne … banki i rządy; Holandia, Dexia- Belgia.

Upadł rząd w Holandii, ponieważ za bardzo optymistycznie patrzył w przyszłość, chwieje się w posadach bank Dexia w Belgii, ponieważ posiada obligacje które znacznie straciły na wartości- obligacje greckie… co będzie dalej?

„Polityka oszczędności, stworzona i przeforsowana – pomimo ogromnych trudności – przez rządy po to, by przezwyciężyć kryzys i umożliwić stały wzrost gospodarczy, znajduje się obecnie na najlepszej drodze do porażki” – to podsumowanie upadłego rządu holenderskiego.
Protesty obywateli przeciw ubożeniu, bankructwa przedsiębiorstw i małych firm, ale i strach rządzących przed utratą władzy… to obraz dzisiejszej Europy. U nas trwa sielanka. Zielona wyspa w modzie. Jednak większość społeczeństwa nadal nie zna języków, nie ogląda lub nie czyta w internecie doniesień z innych stron świata…

Z kolei bank Dexia został znacjonalizowany:
„W marcu ubiegłego roku Dexia znalazła się pod kontrolą Komisji Europejskiej w związku z już przyznaną w latach 2008-2009 pomocą państwa, a następnie jesienią KE tymczasowo zatwierdziła nacjonalizację belgijskiej części Dexii.”

Koniec z oszczędnościami pochłanianymi przez innych…

Cytaty ze stron: „SZ”: Upadek rządu w Holandii oznacza nową jakość kryzysu w Europie

Bank Dexia może kosztować Belgię kolejne miliardy

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.