Program „Katastrofy w Przestworzach” oparł się na raporcie MAK

Program kanadyjski opisujący katastrofę w Smoleńsku z 2010 roku, w oryginale brzmiący: 'Mayday’, emitowany w Polsce w National Geographic Channel jako: 'Katastrofy w przestworzach’ czy „Podniebny terror” w zasadzie oparł się na rosyjskim raporcie MAK – jak informuje Mariusz Błaszczak:

Ze stron Interii:
„…Błaszczak w swoim liście, powołując się na doniesienia medialne, zaznaczył, że w zapowiedzi odcinka pt. „Following orders” (Wykonując rozkazy) jako przyczynę katastrofy smoleńskiej podaje się sytuację, w której pilot leci zgodnie z planem, lecz na skutek złych warunków atmosferycznych i błędów w pilotażu zderza sprawną technicznie maszynę z przeszkodą naziemną.”

Wydaje się, że powoływanie się i powielanie tego nie do końca pewnego dokumentu tak sprzecznie przyjmowanego w Polsce to próba jego usankcjonowania, oznajmienia że jest prawdziwy, skoro cytuje się go w tego typu dokumentalnych programach…

Całość: PiS chce działań MSZ ws. kanadyjskiego filmu o katastrofie smoleńskiej

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.