Przeciw ograniczaniu lekcji historii…- „Naród bez historii przestaje być narodem”.

Sejm przyjął informację w sprawie ograniczenia godzin historii. A więc nasza młodzież nie będzie już edukowana historycznie. Niepotrzebne to jest. Szansa polubienia historii stale się zmniejsza. Czy za 20 lat też tak chętnie będą uprawiali turystykę historyczna interesowali się zamkami, ruinami, odkryciami, poszukiwaniami, losami swoich najbliższych czy chociażby imprezami historycznymi typu inscenizacje? Skoro od teraz będzie się im wmawiało że jest to nieistotny rodzaj nauki- skoro się go ogranicza?

Z maila:

„Drodzy Solidarni,

Pięciu działaczy opozycji z lat 80: Adam Borowski, Lech Ochnik, Bogusław Olszewski, Mariusz Patej i Grzegorz Wysocki 30 marca rozpoczęło protest głodowy przeciwko likwidacji w szkołach ponadgimnazjalnych lekcji historii i przedmiotów humanistycznych. Gościny użyczyło im Stowarzyszenie Wolnego Słowa w Warszawie, ul. Marszałkowska 7.

Oficjalnie dołączamy do protestu.
Zachęcamy do wsparcia – pojawienia się na dzień, dwa, zwłaszcza osób młodych.

W porozumieniu z głodującymi w Warszawie, założyliśmy event na Facebooku:
www.facebook.com/events/

A.B.”

Informacja z Interii: Sejm przyjął informację rządu ws. wymiaru godzin lekcji historii

Inne informacje w internecie: protest.ehistoria

Na Facebook (należy wpisać w wyszukiwarce na portalu): „Popieramy głodujących w obronie polskiej szkoły!”

i: obrona szkoły

Cytat:„Naród bez historii przestaje być narodem”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.