Propagowanie Kresów – dobra robota ŚZK; Konkurs dla młodzieży.

O to właśnie chodzi, młodzież ma wiedzieć o naszej historii i z szacunkiem kultywować pamięć, wspólnie też z obecnie mieszkającymi tam narodami znajdywać w niej szanse na lepszą przyszłość, na bazie Prawdy historycznej. Niestety, nie wszystkim na tym zależy…

Nadesłane przez Prezesa ŚZK Wacława Kondrakiewicza:
W Lubrzy zakończono konkurs pt. „Skąd nasz Ród”, Inicjatorem konkursu był Świebodziński Związek Kresowian (Koło Terenowe w Lubrzy) – cel: pamięć a także to, o czym mówi często ks. Tadeusz; jej kultywowanie poprzez pobudzanie młodzieży do odkrywania historii swoich krewnych, dziadków, rodziców. Tworzy się wtedy prawie mistyczny związek z przeżywaniem przeszłości wspólnie w gronie rodzinnym.
Cieszę się, że jako należący do ŚZK, inicjując powstanie na tamtym terenie filmu dokumentalnego o losach kresowian, współorganizując też spotkania z księdzem Tadeuszem mogłem się w ten sposób przyczynić do pogłębienia samoświadomości młodzieży z terenów, które od ponad 25 lat odwiedzam.

Oto Laureaci:

Michalina Łucka – wspomnienia Heleny Wierzbickiej ?Takie mi życie pisane…? (PG w Lubrza)
Gabriela Hordziejczuk – wspomnienia dziadka, Kazimierza Hordziejczuka (PG 3 w Świebodzinie),
Adrianna Walczak – pamiętnik Józefa Wojtyny ?Znad Smolanki do ziem zachodnich? (PG w Lubrza).

Okolice Najbliższe – Wspomnienia i łzy na konkursie kresowym

Informacje o konkursie zamieścił też ksiądz Tadeusz:
Rozstrzygnięcie konkursu kresowego w Świebodzinie


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Propagowanie Kresów – dobra robota ŚZK; Konkurs dla młodzieży.”

  1. Piotrze!
    Oby nasza współpraca w ramach czy to naszego związku, czy też wśród całej społeczności kresowej układała się tak jak dotąd – dziękujemy za wirtualne wsparcie !!! Pozdrawiamy w tłusty czwartek serdecznie Poznańskich Kresowian i nie tylko rzecz jasna, i życzymy smacznych, tradycyjnych pączków z różą w środku !!! :):):)
    Wacław K.

Możliwość komentowania jest wyłączona.