Protest obywatelski przeciw zmianom w „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”

Pojawił się list otwarty informujący o ewentualnej próbie ingerencji w składy redakcyjne „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. Można śmiało powiedzieć że chodzi o wpływ na pisma opozycyjne do głównego nurtu czy też linii władzy.

Wydaje się że byłaby to duża strata dla praworządności i wolności słowa w naszym kraju. A jakaś próba równowagi informacyjnej w mediach powinna być utrzymana. Warto pod apelem się podpisać.
Cytat ze strony apelu:

„List otwarty w obronie obecnego kształtu „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”

Dziennik „Rzeczpospolita” i tygodnik „Uważam Rze” to tytuły prasowe pozytywnie wyróżniające się na polskim, generalnie lewicowym, rynku medialnym. Kierowane przez red. Pawła Lisickiego redakcje prezentują w sposób wiarygodny poglądy konserwatywno-liberalne. Sukces czytelniczy i rynkowy obu tytułów pokazuje, że są to bardzo ważne media dla dużej części polskiej opinii publicznej. Zmiana ich kształtu redakcyjnego byłaby poważnym ciosem dla pluralizmu w naszych mediach. Oznaczałaby też, że rynek medialny zostaje niemal całkowicie ujednolicony, co niewiele ma wspólnego ze zdrową demokracją w stylu zachodnim….”

List Otwarty w obronie obecnego kształtu redakcyjnego

Przypominam że na stronie były publikowane wypowiedzi Rafała Ziemkiewicza dziennikarza obu tych gazet. Jedna z nich ostatnio:
O Ludobójstwie; wypowiedź Rafała Ziemkiewicza, ?Uważam Rze?

Powinna istnieć równowaga w mediach, nie może być tak, że nie ma organu obserwującego poczynań władzy, chociażby dla czysto merytorycznych spostrzeżeń, które mogłyby umożliwić naprawę niezamierzonych błędów.

Piotrek

mail: BezPrzesady

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.