Prześladowania religijne…

Chrześcijanie w XXI wieku są najbardziej prześladowaną grupą religijną. Przykazanie miłości to trudna misja. Jak kochać Nieprzyjaciół? To się udaje. Słowa Chrystusa są najsensowniejszym przekazem jaki w ogóle kiedykolwiek się pojawił na świecie. Gdyby ludzie się do niego stosowali tak od „a” do „z” – poczynając od braku krytyki drugiej osoby, nawet jeżeli jest całkowicie inna i niezgodna z naszym rozumieniem świata – aż po całkowity dobrowolny szacunek dla Życia każdego człowieka – na ziemi byłby zaczątek tego co nazywamy rajem. Widzę coraz wyraźniej jak wielkim sensem jest kochać drugiego nawet gdy on nienawidzi…

Żebyśmy jednak rozumieli – istnieje … …coś takiego jak obrona konieczna. Przed atakiem zagrażającym życiu. Każdy ma do tego prawo, każdy ma prawo bronić swego życia – lub też z tego prawa zrezygnować. To jest potęga wiary chrześcijańskiej – są osoby które w imię obronny innych słabszych poświęcają się.

Bądźmy wrażliwsi na innych. To jest klucz do miłości. A wiara w Boga nam to ułatwia. Sami nigdy nie uwolnimy się z brzemienia naszych słabości.

Męczennicy są wśród nas – dziś w XXI „cywilizowanym” wieku

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.