Przypomnienie – dobra strona o zbrodniach UPA; Anti-orange.

Strona prowadzona przez kolegę z Ukrainy. Dużo danych, dokumenty, zdjęcia, opisy. Polecam.

 Przestępstwa OUN-UPA

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 komentarze do “Przypomnienie – dobra strona o zbrodniach UPA; Anti-orange.”

  1. Cytat z tego materiału na Onecie, znamienny:

    „Kozakiewicz uważa, iż nie ma nic dziwnego w tym, że obaw nie ukrywają zamieszkujący Ukrainę Węgrzy, Żydzi, Rumuni, Tatarzy i wielu Ukraińców. – Nie rozumiem, dlaczego wolni od obaw mieliby być właśnie Polacy, którzy doświadczyli banderowskich zbrodni na ludobójczą skalę w latach 1941-1947 – dodaje były ambasador.”

    I drugi niezmiernie ważny fragment:
    „Przede wszystkim, okazywanie im stałego wsparcia politycznego w ich relacjach z ukraińskim państwem. Także udzielanie im pomocy materialnej, pamiętając, że Polacy zamieszkujący na Ukrainie, to w przeważającej mierze grupa etniczna pozostająca od dziesiątków lat w sytuacji opresji najpierw państwa sowieckiego, potem – ukraińskiego. Grupa znajdująca się na bardzo niskim poziomie społecznego uwarstwienia Ukrainy – od dziesiątków lat cierpiąca zwyczajną nędzę, cierpiąca utrudnienia w dostępie do systemu lecznictwa, do systemu edukacji, do języka narodowego, do narodowej kultury, do rynku pracy – mówi b. ambasador.

    Kozakiewicz zaznacza jednak, że innym polskim interesem narodowym w sferze relacji polsko-ukraińskich jest bez wątpienia bezpieczeństwo państwa polskiego i bezpieczeństwo narodowe…”

Możliwość komentowania została wyłączona.