Rada Europy przeciw Ukrainie.

Polski rząd musiał jednoznacznie postawić sprawę i stanowczo stwierdzić, że bez konsultacji z najwyższymi władzami Rzeczypospolitej nie można wprowadzać zakazów w stosunku do polityków. Druga kwestia dotyczy układu międzynarodowego – mianowicie rząd Ukrainy i prezydent Petro Poroszenko są w wyjątkowo trudnej sytuacji. Tu i ówdzie pojawiają się przecieki, że Stany Zjednoczone mogą znieść sankcje wobec Rosji. Ponadto już w sobotę prezydent Trump jak podała stacja CNN ma rozmawiać telefonicznie z Władimirem Putinem. Z kolei według Agencji Reutera planowana jest także rozmowa z kanclerz Angelą Merkel. Prezydent Ukrainy jest w bardzo trudnej sytuacji, co niejako wymusza na nim takie porządkujące decyzje. Zresztą już wczoraj pojawiły się przecieki, że zostanie zniesiony zakaz wjazdu dla prezydenta Chomy. Chodzi o to, że Światosław Szeremeta, ukraiński sekretarz wykonawczy Państwowej Komisji ds. Utrwalania Pamięci, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej we Lwowie zarzucił, że Polacy nie remontują żadnego z nielegalnych pomników członków OUN-UPA? czyli pomników sprawców zbrodni, które w ciągu ostatnich lat zostały zniszczone na terytorium Polski. Taka wypowiedź wysokiego rangą przedstawiciela ukraińskich władz państwowych [moim zdaniem] świadczy o tym, że Szeremeta był jednym z inicjatorów czy nawet głównym inicjatorem sankcji nałożonej na prezydenta Przemyśla…

Całość na: Trzeba stanowczo!

Inna ważna informacja:

Przyjęta przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy rezolucja: o działaniu instytucji demokratycznych na Ukrainie – to najbardziej dotkliwy cios polityczny, jaki kraj ten otrzymał od Zachodu od czasów Majdanu.

Najwięcej kontrowersji wzbudzają zapisy rezolucji wzywające faktycznie Ukrainę do ograniczenia lustracji i dekomunizacji. Rada Europy wyraża zaniepokojenie, że ukraińska ustawa o lustracji narusza prawa człowieka i wzywa Kijów do wprowadzenia do niej ograniczających poprawek Komisji Weneckiej…
[…]
Na wniosek deputowanego z Węgier Rada Europy zażądała również od Ukrainy ?przestrzegania praw mniejszości narodowych do posługiwania się swoimi językami?. Rada jest zaniepokojona działaniami ukraińskich władz ograniczającymi prawa mniejszości.
[…]
Jest to niewątpliwie reakcja na projekt nowej ustawy o języku państwowym, nad którą pracuje ukraiński parlament.
Rada Europy zażądała też od władz w Kijowie przeprowadzenia pełnego śledztwa w sprawie zbrodni na Majdanie i w Odessie.

Całość na: Rada Europy uderza w Ukrainę! Wstrzymać lustrację i dekomunizację. Co z winnymi masakry w Odessie?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Rada Europy przeciw Ukrainie.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.