Sprostowanie do materiału: „ONR zdradza Polskę…”

Otrzymałem sprostowanie dotyczące materiału „ONR zdradza Polskę z banderowcami” od kierownika ONR Pana Przemysława Holochera. Treść sprostowania wskazuje na to, że istnieje wiele organizacji powołujących się na korzenie narodowe a niekoniecznie mających wiele z tymi korzeniami wspólnego….

Treść sprostowania cytowana w całości i oryginale:

„Szanowny Panie!

ONR nie administruje stroną narodowcy.net, nie jesteśmy jej autorami, ani właścicielami.
ONR nie posiada, nie posiadał i nie ma zamiaru posiadać kontaktów z grupami gloryfikującymi UPA etc.

Nasza strona to www.onr.com.pl oraz narodowiec.com.pl

Mamy wielu przyjaciół wśród żołnierzy NSZ, byliśmy organizatorami wielu wykładów dot. NSZ, a także co roku licznie uczestniczymy w pielgrzymce do Kałkowa – Godowa.
ONR wydał książkę – http://www.empik.com/w-holdzie-narodowym-silom-zbrojnym-opracowanie-zbiorowe,p1044236653,ksiazka-p

informuję również, że nie mamy nic wspólnego ze środowiskiem Narodowego Odrodzenia Polski, o czym więcej w tym oświadczeniu:

http://niepodlegli.net/2011/12/07/1123/

Pozdrawiam,

Przemysław Holocher,
Kierownik Główny Obozu Narodowo Radykalnego”

i drugi bardziej obszerny tekst:

„W związku z zamieszczonym na portalu bezprzesady.com tekstem http://bezprzesady.com/aktualnosci/onr-zdradza-polske-z-banderowcami/ dementujemy znajdującą się w jego tytule nieprawdziwą informację, jakoby Obóz Narodowo-Radykalny miał rzekomo nawiązywać kontakty z nacjonalistami ukraińskimi. Nasza organizacja odnosi się negatywnie do współpracy Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) z ukraińską Svobodą, której działacze oficjalnie odwołują się do banderyzmu. Naszym zdaniem barbarzyński szowinizm budowany przez Banderę i Szuchewycza był jedną z największych tragedii, które rozegrały się w Europie w XX wieku. Nigdy nie akceptowaliśmy i akceptować nie będziemy ukraińskich środowisk, które pochwalają prowadzone przez OUN i UPA zbrodnie na Polakach, Ormianach i innych narodach Kresów Wschodnich. Nasza wizja nacjonalizmu zakłada oparcie na etyce rzymskokatolickiej, więc nie chcemy mieć nic wspólnego z ruchami politycznymi, które aprobują mordowanie niewinnych ludzi. Ponadto wspomnieć należy, że Obóz Narodowo-Radykalny w ostatnim czasie organizuje spotkania z weteranami Narodowych Sił Zbrojnych, z których duża część walczyła przeciwko UPA.
W związku z powyższym prosimy o niezwłoczne sprostowanie w notce na Państwa portalu.

Dział Naukowo-Szkoleniowy Obozu Narodowo Radykalnego.”

W związku z nadejściem tych sprostowań i próśb dokonuję zmiany w tytule materiału, który został zatytułowany tak, z uwagi na otrzymaną a cytowaną w omawianym materiale korespondencję, której fragment cytuję: „…Widać, że obecny ONR nie ma nic przeciw współpracy z banderowcami. Taka postawa to kompromitacja ruchu narodowego”

Materiały wzajemnie linkuję. Dziękuję za reakcję ze strony kierownictwa ONR. Pozwala to na rzetelny obraz sytuacji, o co nam wzajemnie chodzi.

Piotrek


Link do omawianego materiału: ONR zdradza Polskę z ?banderowcami?.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Sprostowanie do materiału: „ONR zdradza Polskę…””

  1. wygląda na to, że solidarnościowy aparat bezpieczeństwa intensywnie usiłuje skompromitować ruch narodowy, za komuny nielicznych byłych działaczy narodowych zwerbowała komunistyczna bezpieka do tworzenia organizacji czerwonych kolaborantów, czyli PAX-u, z którego wywodzi się część „elit” solidarnościowych, przez kilkadziesiąt lat działających wspólnie ze swoimi towarzyszami z PZPR na rzecz komunistycznego zniewolenia Polski, a później na rozkaz bezpieki odgrywających przed „ciemnym tłumem” rolę „opozycji”, ale jak widać obecnie wraca stare, i ideowi spadkobiercy UB i SB urządzają kolejne prowokacje, tworząc podobne czerwonym paxowskim kolaborantom organizacje, wielbiące na rozkaz bezpeki banderowskich ludobójców i wyznające bolszewickie „ideały” komunistycznej solidarności, cóż za zbieżność poglądów z czołowymi partiami koncesjonowanej przez SB „opozycji”!
    całe szczęście, że ONR pozostaje wierny ideom narodowym i nie ma z gloryfikacją banderowskich zbrodniarzy nic wspólnego.
    Pytanie tylko, kto stoi za NOP, chociaż odpowiedź na to chyba wszyscy znamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.