Strona znaleziona w sieci – Ludobójstwo; GENOCIDE

Jedna ze stron które mówią o mordach, zapewne świadka.

„…Jeden z oficerów wszedł do zakrystii pytając, czy oddział katolickich niemieckich żołnierzy może wziąć udział w pasterce. Zaznaczył przy tym, ze wszyscy żołnierze muszą być przez cały czas w pełnym uzbrojeniu, gdyż istnieje obawa, ze Ukraińcy mogą urządzić napad na polski kościół. Oczywiście zgodziłem się. Za chwilę wszedł drugi oficer niemiecki i przedstawił się, ze jest organistą i chciałby zagrać w czasie mszy ulubiona niemiecka kolędę ?Stille Nacht, heilige Nacht?. Zgodziliśmy się i na to. Dziwne uczucia przepełniły moje serce, gdy odprawiałem tę polsko ? niemiecką pasterkę, w czasie której staropolskie kolędy: ?Bóg się rodzi?, ?Wśród nocnej ciszy?, ?Dzisiaj w Betlejem? przeplatały się z piękną niemiecką kolędą śpiewaną po niemiecku przez wojsko okupujące Polskę. Tego wieczora Niemców i Polaków łączył wspólny strach przed napadem Ukraińców, a przecież to właśnie Niemcy byli przyczyną tych napadów, to ich okupacja sprowadziła na nas tę ukraińską rzeź (ze wspomnień Gwardiana o. Jerzego Bieleckiego, proboszcza parafii Krystynopol, obecnie Czerwonohrad; za: Siekierka i inni?, s. 1031; województwo lwowskie)….”

http://tadeuszczernik.wordpress.com/category/historia/

Zapraszam do przesyłania stron. Będę je sukcesywnie umieszczał aby stworzyć bazę danych dla osób pragnących dowiedzieć się więcej na temat Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na wielu narodowościach kresowych.


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.