Koncert Niepodległościowy niedziela – 13.11.11.

W Poznaniu obył się jak co roku koncert niepodległościowy. Organizowany przez stowarzyszenie Warsztaty Idei. Dla wszystkich tych którzy czują się Polakami. Bez względu na strony i wyznania.
Były również akcenty kresowe. Wzruszający utwór „Wołyń 1943” opisujący bestialstwo UPA wobec ludzi obcych jej ideologii.
Dokumentuje  w sposób artystyczny zbrodnie nacjonalistów. W rozmowie z wokalistą zespołu „Zayazd” Lechem Makowieckim. W przerwie koncertu słyszałem wprost stwierdzenie z ust Pana Leszka: „nie do pojęcia masakra, mam 2 letniego wnuka nie wyobrażam sobie takiej zbrodni” dodam tutaj, że chodzi o nabijanie na sztachety od płotu noworodków i niemowlaków co praktykowały zbrodnicze grupy bandyckie UPA. Sam miałem okazję rozmawiać z ludźmi, świadkami tego typu czynów, którzy ściągali zwłoki w tak okrutny sposób pomordowanych niemowląt.
Pamięć o tych zbrodniach nie może zaginąć….

Piotrek

Strona zespołu Zayazd: Teledyski na You Tube

Utwór Wołyń 1943 Wersja studyjna.

Książka ks. Tadeusza Isakowicza Zaleskiego o Walce o Prawdę dotyczącą Wołynia i Kresów: ?Nie Zapomnij o Kresach? ks Tadeusz Isakowicz Zaleski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.