Sycz na stanowisku wicemarszałka.

Ta informacja dotarła do mnie wcześniej, jednak nie miałem czasu, aby się nad nią pochylić, jednak po otrzymaniu informacji ze strony TV kablowej na maila postanowiłem udostępnić ją na blogu dla szerszej świadomości społecznej.
Dlaczego osoby, które potrafią wypowiadać się nie najlepiej o Polsce ( Miron Sycz poseł z listy PO, wywiad dla zaxid.net – ????? ???: ??????? ?? ???? ?????? ???????? ???????, ? ?????? ? ?????????? ) – zajmują w tym kraju JAKIEKOLWIEK stanowiska?
precz z nazizmem
…Wicemarszałkiem województwa będzie Miron Sycz z Górowa Iławeckiego.

Poseł, działacz mniejszości ukraińskiej, a jak podaje Wikipedia ? jest synem Ołeksandra Sycza, członka Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów od 1938 oraz strzelca w kureniu ?Mesnyky? Ukraińskiej Powstańczej Armii, skazanego w 1947 przez polski sąd na karę śmierci za działalność w UPA, złagodzoną w tym samym roku na karę 15 lat pozbawienia wolności. W latach 1984?1990 był kierownikiem internatu i nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym w Górowie Iławeckim. Był członkiem PZPR, z której wystąpił przed 1989. Po 1990 działał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym, Unii Wolności i Partii Demokratycznej…

Cytat pochodzi: ktk24.pl – OTO NOWI WICEMARSZAŁKOWIE WOJEWÓDZTWA

Fragment wywiadu:
Pytanie reportera zaxid.net:
?????, ????????? ????? ????????? ? ????? ??????????, ??? ?????? ??? ??????????? ????????? ?????????
(O ile można zrozumieć z Twoich wypowiedzi, Twój ojciec był przekonanym (zagorzałym) patriotą ukraińskim?)
odpowiedź:
????.?
Dalsze pytanie reportera:
???, ??????, ??????, ?? ?? ???????? ????????? ???? ? ???? ???????? ?????????? ?????, ???? ??????? ??????? ?? ???????? ?????????? ????????. ??? ? ??? ???????? ? ????? ??????????? (to właśnie ciekawe, jak Czujesz się w roli posła polskiego Sejmu? Który składał przysięgę na wierność narodu polskiego. Jakie są twoje odczucia w tym kontekście?
odpowiedź:
?? ? ???????????? ??????, ? ??? ?? ??????????, ? ???????? ?? ????? ????. ?????? ? ????????????? ????????, ? ???? ????????, ?? ??? ??????????? ? ?????????? ?????, ?? ? ???? ????????????-?????????, ?????? ????, ?? ???????? ???????? ??????? ??? ???????? ?? ?????, ???? ?????? ? ????? ??????????? ? ?????? ?? ??????????, ?? ?????, ???? ???? ??????? ?? ?????? ? ????????????? ???????????.
(Jestem obywatelem polskim, mam tę świadomość, i ja korzystam ze swoich praw. Polska jest demokracją, i ??mnie się zdaje, że moja obecność w polskim Sejmie, podobnie jak moich poprzedników ukraińskich, przyczynia się do tego, że polska polityka wobec Ukrainy (widzenie Ukrainy), ma też doprowadzić do widzenia ją (Ukrainę przyp. aut.) nie taką, jaką niektóre organizacje w Polsce chciałyby widzieć, czy jakiej one nauczały, czy też jej (Ukrainy przyp. aut.) obraz wynikał z komunistycznych podręczników).

W materiale są też wypowiedzi na temat nielegalnej emigracji ukraińskiej w Polsce, jej ilości, i poruszanych jest też wiele innych tematów; trudnych i drażliwych w naszych wzajemnych stosunkach. Mam nadzieję, że i inne media również wspomną o zaangażowaniu w dobrosąsiedzkie stosunki. W końcu nasze narody powinny dążyć do stałej, wzajemnej współpracy budowanej na prawdziwych, wynikających z historycznych doświadczeń, fundamentach.

Są osoby, które potrafią odciąć się od zbrodniczej działalności swoich rodziców. Co więcej walczyć z wszelkimi objawami nazizmu i faszyzmu.
Najlepszym przykładem jest wnuk pewnego zbrodniarza Reiner Hoess:
…Jakiś czas temu wraz z dwoma dziennikarzami napisałem książkę o dziadku Rudolfie i o mojej rodzinie. Tak jak powiedziałem, staram się działać na rzecz edukacji w zakresie tego, czym był nazizm. Jeżdżę po szkołach i rozmawiam z uczniami. Próbuję uświadamiać im, czym był Holokaust, jak wyglądała działalność dziadka. Utrzymuję też stały kontakt z ocalonymi z Zagłady i z ich rodzinami. W następnym miesiącu spotykam się z Evą Mozes Kor, która wraz z siostrą bliźniaczką przeżyła eksperymenty dr. Mengele….
Cytat pochodzi: Wnuk komendanta Auschwitz Rudolfa Hoessa: „Po publikacji spotu dostałem wiadomość, że powinienem być dumny z dziadka”

„Patrząc na fotografię swojego dziadka Hoess mówi, że jako wnuk jednego z najpotworniejszych nazistowskich zbrodniarzy wie, co to znaczy „chcieć zapomnieć o przeszłości”. – Ale nie można do tego dopuścić – zaznacza.”
Cytat pochodzi z: www.polskieradio.pl: Wnuk Rudolfa Hoessa ostrzega: Europo, ocknij się! [wideo]

Jestem zdecydowanie przeciw nazizmowi, nacjonalizmowi i wszelkim objawom DOMINACJI jednego narodu nad drugim.
Nigdy nie popierałem i nie będę popierał osób, które chcą walczyć z innymi narodami.
Zawsze będę piętnował wszelkie przejawy nazizmu czy nacjonalizmu. Nawiązywanie do SS, czy przeszłości nazistowskiej.
Będę też robił wszystko, aby ślady prawdy, okruchy które mówią o zbrodni przetrwały i przestrzegały a także uczyły następne pokolenia szacunku dla innych narodów. Dowodem na to są osoby pochodzenia ukraińskiego, dla których wartość życia ludzkiego była wyższa niż nienawiść do innego narodu, a także strach przed śmiercią która była zagrożeniem bezpośrednim, kiedy stawali w obronie swoich braci Polaków przed nacjonalistami ukraińskimi – Ukraińcami, którzy wyrzekli się w imię nienawiści do innego narodu – człowieczeństwa.

Nacjonalizm a Patriotyzm. Definicje.

Nacjonaliści ukraińscy gloryfikujący starca z symbolami dywizji SS „Galizien” na furażerce (żółty Lew na niebieskim tle).

Rosyjskie media wykorzystujące powoływanie się na historię UPA przez Ukrainę, ostrzegają przed Faszyzmem: kwadratura-koła?


Rosjanie zapomnieli o swoim reżimie?
komunizm


Sprawiedliwi Ukraińcy ? ofiary ukraińskie

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Sycz na stanowisku wicemarszałka.”

  1. brakuje jeszcze tylko reaktywacji Pawło Kowala, chodzą pogłoski że to kandydat PiS-u na ambasadora w Kijowie

Możliwość komentowania jest wyłączona.