Szlachetna Paczka – pomoc ubogim i potrzebującym.


Jeszcze  jedna ważna inicjatywa:
„W Polsce tysiące rodzin żyją w biedzie, a my możemy im pomóc. Sekcja Młodych uruchamia zbiórkę darów serca dla dwóch potrzebujących rodzin.

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, a darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!
Opis rodziny:

Pan Łukasz (31 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Monikę (8 l.) i Mateusza (6 l.)

Pan Łukasz jest bardzo dzielny, po odejściu żony sam dba o dzieci. Mama nie utrzymuje kontaktów z Mateuszem i Moniką. Dopóki mężczyzna był zdrowy i pracował żyło im się lepiej. Obecnie choroba (stwardnienie rozsiane) i słaby wzrok uniemożliwiają mu podjęcie pracy. Pan Łukasz czeka na ustalenie grupy inwalidzkiej aby móc starać się o przyznanie renty.Rodzina żyje w bardzo skromnych warunkach. Utrzymują się z zasiłku rodzinnego, alimentów oraz programu 500+ (łącznie 1986 zł). Dostają też bony na żywność(110zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, rodzinie zostaje na życie jedynie około 300 złotych na osobę.

Pan Łukasz myśli o przyszłości swoich dzieci, pragnie je dobrze wychować. Chce by się kształciły, by było im kiedyś w życiu lepiej. Choć warunki życiowe są trudne nie poddaje się, tylko podkreśla, iż najważniejsze jest to, że są dla siebie nawzajem wsparciem. …”

Całość na: Szlachetna Paczka

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.