Szopki poznańskie w kościołach.

Te miejsca urzekają mnie od dzieciństwa. Okres Bożego Narodzenia to czas, gdy naprawdę możemy pomyśleć o innych, chcieć się poprawić – zmienić swoje zachowania w stosunku do bliźnich. Warto wejść, pomodlić się, zadumać nad tym, jakie przesłanie niesie Dobra Nowina – miłość dla każdego bliźniego, nawet tego który nie darzy Ciebie Bracie tym uczuciem…

Spójrzmy na te cudeńka:

Święta już prawie miesiąc za nami – od nas tylko zależy ile tej wspaniałej aury świątecznej przetrwa w naszych sercach, ile dobroci dla innych damy przypominając sobie czas bożonarodzeniowy. Jeszcze możecie odwiedzić kościoły i chwilę pooddychać atmosferą Świąt Bożego Narodzenia – jeszcze szopki – czy żłobki jak mówią niektórzy są rozstawione. Jakby na przekór wszystkiemu gdyż okres Bożego Narodzenia w kościele kończy się znacznie wcześniej ze Świętem zwanym popularnie; Trzech Króli.

Niech misja miłości do innych żyje w naszych sercach za wszelką cenę.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.