To jest dopiero Paranoja: zastrzelony przez własnego ochroniarza

To nawet nie jest „bez przesady”. Jak dla mnie. Wydaje się mi to mocno chore. Wcześniej gubernator zastrzelony przez swojego ochroniarza z powodu tej samej ustawy bluźnierczej.
„Pakistański minister ds. mniejszości Shahbaz Bhatti, który apelował o wprowadzenie poprawek do kontrowersyjnej ustawy penalizującej bluźnierstwo, został w środę zastrzelony przed swoim domem w Islamabadzie – podały źródła szpitalne.”

„Policja podała, że do ataku doszło, kiedy minister wychodził z domu do pracy. Funkcjonariusze sprawdzają, czy Bhatti, jedyny chrześcijanin w pakistańskim rządzie, był głównym celem zamachu.

Jak podkreśla Associated Press reprezentujący m.in. mniejszości religijne Bhatti, w przeszłości otrzymywał już groźby od islamistów.
Ustawa dotycząca bluźnierstwa znalazła się w centrum uwagi w listopadzie, kiedy pakistański sąd skazał na jej podstawie chrześcijankę i matkę czwórki dzieci na karę śmierci.
5 stycznia gubernator prowincji Pendżab Salman Taseer, który również sprzeciwiał się ustawie i wnioskował o ułaskawienie skazanej kobiety, został zastrzelony w Islamabadzie przez własnego ochroniarza.”

Źródło, Interia:
Pakistan: Zamachowcy zastrzelili ministra ds. mniejszości

Komentarz: zagrożeniem są religie, które skrajnie definiują wiarę i przynależność religijną, zwane fundamentalistycznymi. Niestety Islam, który zagraża Europie należy do jednej z nich… Ta religia musi zmienić swoje oblicze, aby można było mówić o jej jakkolwiek rozumianym dobrym wpływie na rozwój duchowy człowieka – i to musi wypłynąć z jej głębi od ideologów tej religii uznawanych przez wiernych. Słowa potępienia to za mało. Na razie to ślepa uliczka.

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.