Zabawa razem z Sokołami; występy baletowe

W zeszły piątek na osiedlu Kopernika miał miejsce występ grupy baletowej dzieci przed bardzo wymagającą publicznością. Niepełnosprawnymi którymi opiekuje się zespół Środowiskowego Domu Samopomocy „Sokoły” – na osiedlu Kopernika. Ośrodek ten znajduje się przy kościele Świętej Rodziny na osiedlu. Występował zespół baletowy dzieci z klubu osiedlowego „Kopernik”. Był to pierwszy występ zewnętrzny dziewczynek zorganizowany dzięki prowadzącej grupę pani Agacie.

Występ był przyjęty owacyjnie, dziewczynki też nie wyglądały na mocno stremowane. Wychowankowie, Sokoły; obejrzeli występ z uwagą i cierpliwością, dając tym samym najlepszy dowód i potwierdzenie docenienia zaangażowania jakie dzieci włożyły w swoją pracę i przygotowanie do występu. Bardzo ważne są takie spotkania dla obu stron. Wartości emocjonalne i moralno-etyczne wypływające z takich wydarzeń są niezwykle cenne. Dzieciom pozwalają oswoić się z tremą związaną z zewnętrznymi występami i to przed najbardziej wymagającą publicznością, która wykryje każdy fałsz czy też nieszczerość. Z kolei dla Sokołów jest to niewątpliwie miłe i ważne terapeutycznie wydarzenie w ich walce o normalne życie. Obyśmy byli świadkami takich inicjatyw częściej.
Za tą dziękujemy Pani Agacie.

Piotrek
Poniżej zdjęcia i krótkie filmiki z wydarzenia.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Zabawa razem z Sokołami; występy baletowe”

Możliwość komentowania została wyłączona.