Twardy pilot: w dzień śmierci Stalina odleciał Migiem na zachód…

Spektakularna ucieczka pilota polskich sił lotniczych pozostaje dziś prawie nieznana. A szkoda. Pamiętamy ucieczkę ze słynnego filmu „Firefox” gdzie Clint Eastwood uciekał z tajnej bazy rosyjskiej. To była fikcja, a wyczyn Polaka jest najprawdziwszą prawdą…

Doskonały rosyjski samolot Mig 15 i chęć wolności. Te dwie rzeczy były potrzebne do zrealizowania ucieczki z obozu komunistycznego w dniu 5 marca 1953 roku…
Ppor. Franciszek Jarecki nie czuł się dobrze w komunistycznej niewoli jaką była wersja PRL-owska Polski. Miał rodzinę na zachodzie. Jej pochodzenie ukrył…
Uznał, że nie ma co zwlekać. Zaplanował ucieczkę i ją zrealizował. Udało się.
Wygrał.
Jeszcze jeden bohater z rodzaju pułkownika Kulińskiego. Prawdziwy Polak który widział Prawdę o komunistach rządzących w Polsce.

Gdyby nie władza komunistów bylibyśmy w zupełnie innym ekonomicznie i gospodarczo punkcie. Niewolnicze działania dla wasala na wschodzie, upadek elit doprowadziły do zacofania gospodarczego.
Młodzież nie musiałaby teraz uciekać z kraju gdyby nie okupacja Sowietów. Pamiętajmy że przed wojną w Polsce podejmowano próby nadawania TV. Byliśmy w światowej czołówce w wielu dziedzinach. Produkowaliśmy samodzielnie wiele rodzajów uzbrojenia, nierzadko były one na światowym poziomie. I z powodzeniem je eksportowano do innych krajów.
Nie chodzi o to że byliśmy potęgą. Po prostu rozwijaliśmy się jak inne kraje, na które teraz do tej pory patrzymy jak na nieosiągalne marzenie.
Kto sobie z tego dziś zdaje sprawę?
A najważniejsze: kto prawidłowo znajduje winnych za ten stan rzeczy?
Dominacja przez ponad 40 lat naszego „sojusznika” ZSRR zrobiła swoje.

Piotrek

Na podstawie: Spektakularna ucieczka oficera LWP sowieckim Migiem

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.