Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę? Atak z granatnika.


Atak na konsulat polski na Ukrainie. Łuck.
Tego właśnie się obawiałem. Eskalacji. A ten atak w Łucku to pierwsze jej symptomy.
Winę za to ponoszą nasi politycy milcząc w wielu tematach… ( Rażące zaniedbania polskich polityków w sprawie Ukrainy).
Udawanie, że nie ma tematu nacjonalizmu ukraińskiego opartego na ideologii nazistowskiej zaczyna przynosić negatywne efekty.
„….konsul Krzysztof Sawicki mówi w rozmowie telefonicznej: To był prawdziwy akt terroryzmu. Chcieli zabić ludzi – mówił z kolei w rozmowie z volyn24.com. W ataku na szczęście nikt nie ucierpiał….”

Oczywiście znów jest mowa o prowokacji – to stara śpiewka ukraińskich polityków.
Może i była to prowokacja – jednak muszę o tym napisać jako manipulacja medialna – ponieważ nikt dosłownie nikt z polityków polskich i ukraińskich nie bierze pod uwagę nacjonalistycznych elementów na Ukrainie.
Jest to zachowanie wielce niepokojące – ponieważ wskazuje pewne ograniczenie logiczne w analizie zdarzeń.
Nie znając sprawców powinno się brać pod uwagę kilka możliwości w tym te najbardziej prawdopodobne. Zaraz po ew. moskiewskim tropie, drugi wyraźny to nienawidzący Polski i Polaków nacjonaliści ukraińscy bezpośrednio czerpiący ze zbrodniczej ideologii Doncowa i jego wykonawców: Bandery Szuchewycza i innych.
Szczególnie pełne nienawiści i innych negatywnych aktów działania miały miejsce po zeszłorocznych działaniach mających na celu upamiętnienie zbrodni Ludobójstwa dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich z różnych ugrupowań – min. OUN-UPA.
Motyw jest aż nadto widoczny.
A same działania nacjonalistów ukraińskich są znane z braku logiki i kierowania się impulsywną nienawiścią etniczną, rasizmem, skrajną formą nacjonalizmu; szowinizmem i opieraniu się na wzorcach nazistowskich.

Nie mając dowodów na sprawstwo trzeba brać i ich pod uwagę.
Zagrożenie jest oczywiste – nacjonaliści mogą teraz działać wszystko zwalając na domniemanych Rosjan. Idealny scenariusz do włączenia prześladowań Polaków jeszcze żyjących na Ukrainie.

Dodam:

Przykład manipulacji- wina stwierdzona, jednak winny w myśl ogólnego trendu „zwalania” wszystkiego na Rosję, właśnie tak czyni.

Źródło cytatu: rmf24.pl

ps:
Nawet dziś spotkałem ingnoranta, który oglądając programy publicystyczne w TV (nie wiem jakiej), dorabiał różne dziwne teorie na podstawie oczywiście tego co widział. Np.: UPA powstała w 1941 roku(!), Ukraińcy już od czasów Piastów byli gnębieni przez Panów Polskich. Pierwszym państwem ukraińskim była Sicz Zaporoska…

Było parę innych "kwiatków" ale naprawdę nie miałem siły do ich zapamiętania.

Tak wygląda edukacja przeciętnego Polaka w tym temacie.

 

Tak ma wyglądać wiedza Polaka na ten temat kreowana przez ukraińskich nacjonalistów (nie mówię tutaj o pomyłce z rocznicą powstania UPA oczywiście, tutaj nacjonaliści by się obrazili i pewnie od ręki „skrócili o głowę” takiego błądzącego…)

Warto żeby tacy pseudo „znawcy” zapoznali się chociażby z informacją o akcjach terrorystycznych przed wojną, bo może też uważają je za „przejaw pewnego folkloru życia politycznego” jak uważał pewien adiunkt UG cztery lata temu…
Terroryzm przedwojenny w Polsce;
Terrorystyczne akcje OUN przed Wojną


wsercupolska.org

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

7 myśli w temacie “Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę? Atak z granatnika.”

 1. Koment z FB: W cywilizowanym świecie jest tak że najpierw łapie się sprawców i dopiero jak niezawisły sąd skaże to mówi się o czyjejś winie. A u tej banderowskiej dziczy, co by się nie stało choć by Poroszenko… butem wlazł w gówno, to będzie to wina Putina lub przynajmniej ruskie gówno!

 2. Ręce opadają na naszą dyplomacje, kiedy Tureccy politycy przyjechali do Holandii się reklamować przed referendum to Holandia odesłała ambasadora Turcji do domu. Jaka jest pierwsza reakcja MSZ na ostrzał z granatnika, nota protestacyjna do ambasadora ukrainy w Polsce… Haha I wy się dziwicie, że banderowcy sobie będą pozwalać na więcej, gratulacje za adekwatną i proporcjonalną reakcje ze strony naczelnika państwa i jego rządu ;) Pozdrawiam.

 3. Niestety fakt. Brak właściwej reakcji. Ambasador powinien zostać wezwany co najmniej do wytłumaczenia niskiego poziomu zabezpieczeń, granicę powinno się zamknąć na jakiś czas.

 4. Komentarz z Ukrainy od znajomego:
  „jak idioci i psychiczni, i bandyci posiadaja bron to nic dziwnego wiesz…”

 5. Ukraina – DZIŚ W NOCY DOKONANO ZBROJNEJ AGRESJI NA TERYTORIUM POLSKIE Z TERYTORIUM UKRAINY.
  Jarosław Kaczyński dla Radia Katowice POLITYKĘ POLSKO UKRAIŃSKĄ W POLSCE PROWADZĄ DYPLOMACI Z USA !
  https://youtu.be/AADzBeyp3tQ

  https://youtu.be/eFm4KcADh8w
  Trzeba było lepiej dofinansować naszych „przyjaciół” to przyp….by z pershinga.

Możliwość komentowania jest wyłączona.