Upadek Europy… tuż tuż?

Pojawiają się alarmistyczne materiały o rozpadzie Unii Europejskiej. Czy za tym pójdzie destabilizacja w regionie, anarchia i całkowity rozpad więzi ekonomicznych? Czy doprowadzi to do wybuchu konfliktów zbrojnych? CO nam grozi?

Jeżeli  w ogóle to jedynym powodem dla którego Unia powinna istnieć jest brak wojen. Pytanie tylko czy w zamian za to 90 procent społeczeństw ma biedować w imię rządów konsorcjów czy też oligarchów? Czy znów nie pozbywamy się wolności tym razem w imię rządów pseudo demokratów mających w rękach wszystkie nitki władzy?

Wszyscy skupiają się na elemencie finansowym:
Kraje szykują się na rozpad strefy euro!
Cytat z powyższego artykułu:

„Na przykład Polska, która wielokrotnie komunikowała, że nawet jeśli nie ma euro, to chce wziąć na siebie więcej zobowiązań.”- mówiła. (Angela Merkel – przyp.aut.)
NIEZŁE… nic o tym nie wiedziałem że chcę wziąć najwięcej na swoje barki w imię dobrobytu pozostałych krajów Europy.

Tak naprawdę wystarczy aby multimiliarderzy odpuścili i np. w imię dobra ludzi żyjących na kontynencie odpuścili powiedzmy 50 procent swoich dochodów. Oddali co nieco innym. Ale to jest niemożliwe, nie leży w naturze takich osób. Bo do pieniędzy można tylko dorobić się bezwzględnością i brakiem sumienia.
A więc pójdziemy na dno.

„…Kraje spoza strefy euro muszą mieć możliwość przyłączenia się do wzmocnionych zasad dyscypliny finansowej, jakie przyjmie unia walutowa – powiedziała w piątek w swoim pierwszym wystąpieniu niemiecka kanclerz. Według niej wolę przyłączenia się do współpracy wyraziła Polska….”

Cytat z materiału: Merkel ostrzega: Kryzysu nie załatwimy jednym ciosem!

Brak słów…


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Upadek Europy… tuż tuż?”

Możliwość komentowania została wyłączona.