W handlu internetowym idzie drogie: „Korzystasz z Allegro? Będzie drożej!”

Coraz drożej, coraz dziwniej w internecie w świecie aukcji; niewygodne wręcz przeszkadzające przepisy, podwyższanie cen. Monopol. Jednym słowem: Allegro… Jak możemy przeczytać w materiale an wp.pl będzie jeszcze drożej…

„Od 21 sierpnia 2012 roku na słynnym polskim portalu aukcyjnym zacznie obowiązywać zupełnie nowy cennik. Zwiększają się prowizje od sprzedaży zarówno dla zwykłych sprzedawców, jak i dla sklepów.
[…]
Od 21 sierpnia wysokość prowizji zmienia się odpowiednio dla każdej takiej grupy o jeden punkt procentowy (dla przedmiotów o wartości poniżej 100 zł). Dla niektórych kategorii jest więc to podwyżka kwoty prowizji nawet o 20 procent. Dla przedmiotów o wartości powyżej 100 zł będzie trzeba doliczyć (podobnie, jak w przypadku sklepów) 1 zł do stałej kwoty składającej się na prowizję.

Od 30 do 100 procent zwiększa się także cena wystawienia przedmiotu na okres 14 dni. Wzrosną również opłaty za wyróżnienie oferty – na szczęście ta zmiana dotyczy tylko sklepów. Przed podwyżkami ustrzegły się opłaty za wystawienie przedmiotu na aukcję, jednak w przypadku dokonania sprzedaży – nie będą one zwracane….”

Niewygodne i poddawane w wątpliwość a wymuszane na wszystkich prawie użytkownikach serwisu „płacę z Allegro” to tylko jeden z wielu przykładów…
Fakt stałego wzrostu cen też nie wróży dobrze na przyszłość…

Allegro powstało głównie dzięki nam samym. Warto się jednak zastanowić czy tworzenie monopolu jest dobre. Może czas przerzucić się na inne portale aukcyjne? Gdzie taniej?
Może warto się rozejrzeć?

Inne materiały o Allegro: informacje od byłego pracownika Allegro – wykop

Bunt przeciw Allegro


źródło cytatów: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Korzystasz-z-Allegro-Bedzie-drozej,wid,14837019,wiadomosc.html?ticaid=1ef9a

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “W handlu internetowym idzie drogie: „Korzystasz z Allegro? Będzie drożej!””

Możliwość komentowania jest wyłączona.