W kościele garnizonu Wrocław – płomienne wołanie o Prawdę historyczną.

Podczas uroczystej Mszy Św. we Wrocławiu na której byłem obecny, usłyszałem wołanie o Prawdę z ust kapłana. Jakże rzadkie. Jak mało kapłanów poza nielicznymi, których kazania słyszałem: ks Isakowiczem, ks Dziekanem Zbigniewem Matwiejów, czy księdzem przemyskim Tadeuszem Paterem mówiło czy mówi Prawdę przez duże P. Żenadą było kazanie biskupa podczas otwarcia kaplicy rok temu. Wielu kresowian było zdegustowanych. Ten oficjel kościelny nie umiał zająknąć się na temat Prawdy o Ludobójstwie.
Ksiądz Tadeusz powiedział w zeszłą niedzielę za niego wołanie o Prawdę. To co powinno paść z ust biskupa rok temu.
Prawda jest najważniejsza i tylko prawda. Dopóki żyją świadkowie trzeba ich o nią pytać. Trzeba zmuszać do jej głoszenia. A tak wielu musi zderzyć się z przerażającą traumą. To straszliwe, okrutne wspomnienia.
Jednak trzeba dla dobra i pokoju przyszłych pokoleń. Na Ukrainie jest sporo odważnych braci Ukraińców walczących o nią i ciągających po sądach zbrodniarzy z UPA i ich pogrobowców. My nie umiemy.

Dlaczego? Co nam przeszkadza? Kto nie pozwala? Odpowiedzmy sobie na te pytania.

Piotr Szelągowski

Poniżej kilka zdjęć z odsłonięcia kaplicy i link do zaproszenia na uroczystość:
Wkrótce kazanie księdza Tadeusza…

Rocznica kaplicy Kresowej

UOZUN między innymi (co nadmienił w swoim przemówieniu Prezes Szczepan Siekierka) wybudował w całym kraju 285 pomników i tablic upamiętniających ofiary zbrodni nacjonalistów ukraińskich z organizacji OUN-UPA.
Co jest wymiernym i konkretnym działaniem.

Zapis audio z kazania podczas Mszy Św.:

przepraszam za nie najlepszą jakość nagrania, nie dysponowałem profesjonalnym sprzętem.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “W kościele garnizonu Wrocław – płomienne wołanie o Prawdę historyczną.”

  1. Jeżeli służysz prawdzie, to służysz wolności, narodowi, człowiekowi i samemu życiu, głosił Jan Pawel II. Tylko przez wierność prawdzie osoba ludzka może ukształtować w sobie zdolność do bycia wolną, godną i kochają istotą.

Możliwość komentowania jest wyłączona.