Wołynianie łączą się w Świątnikach koło Sobótki – w cieniu Góry Ślęży…


Wspaniała impreza kresowa miała miejsce pod Wrocławiem w cieniu Góry Ślęży. Organizowana przez środowiska i żołnierzy 27WDPAK wezwała do stawienia się wszystkich Wołynian, Kresowian i osób którym bliska jest walka o Prawdę o zbrodniach OUN-UPA na wielu narodach (w tym polskim, a także i ukraińskim).
Obecni byli między innymi: generał Mirosław Hermaszewski, profesor Filar (żołnierz 27WDPAK), profesor Bogusław Paź, Prezes koła Szczecińskiego środowiska 27WDPAK Jerzy Mużyło i wielu innych oficjeli; posłów, burmistrzów i starostów, żołnierzy i potomków żołnierzy 27WDPAK, Wołynian, Kresowian, miłośników historii, uczestników Rajdu Katyńskiego…- który przecież od kilku lat przybywa do miejsca kaźni Polaków w Hucie Pieniackiej na Wołyniu.
Był proboszcz z Równego, byli inni duchowni zaproszeni na imprezę. Trudno wymieniać wszystkich obecnych.
Poniżej filmiki i zdjęcia ze spotkania (z biegiem czasu będę dołączał więcej materiałów):

Fragment prelekcji Gen. Mirosława Hermaszewskiego:

Wypowiedź prof. B. Pazia:

Wypowiedź (fragment) prezesa TMKK Ryszarda Zaręby:

Profesor Filar o 27WDPAK:

Fragment ten w którym prof. Filar opowiada jakie wsparcie otrzymali od naszych węgierskich (madziarskich), przyjaciół jest znamienny.
Nawet służąc dla faszystów nie zapomnieli o przyjaźni z naszym narodem.

Piękny wiersz Barbary Czerepok recytowany przez samego generała Hermaszewskiego:

Zaproszenie na imprezę umieszczone na stronie: W Świątnikach o Kresach
Dziękujemy prezesowi TMKK Ryszardowi Zarębie i obiecujemy przybyć w przyszłym roku w jeszcze liczniejszym gronie.

Szczególne podziękowania dla Zespołu Szkół w Krzyżownicach gdzie spaliśmy – temu zespołowi mieszczącemu się w kompleksie pałacowym poświęcę osobny wpis – za wspaniałe przyjęcie i doskonałej jakości strawę cielesną. Dziękujemy!

Krzyżowice

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jeden komentarz do “Wołynianie łączą się w Świątnikach koło Sobótki – w cieniu Góry Ślęży…”

  1. Niesamowite kto by przypuszczał jak przeżył nasz JEDYNY kosmonauta – cudem dosłownie… – UPA go chciała zabić… to dlaczego się nie mówi o tym?

Możliwość komentowania została wyłączona.