Więźniowie na Ukrainie rozpierzchli się…

Z maila od Andrzeja Zapałowskiego:
Zapałowski

„Na Ukrainie wypuszczono 70 000 więźniów na 140 000 uwięzionych. Przy dotychczasowym coraz powszechniejszym bandytyzmie i rabunkach dokonywanych przez bataliony nacjonalistyczne kraj ten staje się kolejnym Kosowem znanym z tego, iż struktury państwa się kryminalizują. Do tego należy dodać kilkaset tysięcy sztuk broni poza wszelką kontrolą. A nasze MSWiA oraz MSZ wspiera finansowo i politycznie to upadające państwo. Jeszcze tylko na granicy wymieszają się muzułmańscy uchodźcy z bandytami i będziemy mieli w Polsce prawdziwy Dziki Wschód!”

I jeszcze jeden cytat z podesłanej przez Pana Andrzeja wiadomości:
„Na temat bezpieczeństwa debatowali naukowcy, przedstawiciele policji, Straży Granicznej, ABW i Urzędu ds. Cudzoziemców. Wystąpienie Zapałowskiego podgrzało dyskusję. Jako przykład podał on południowo-zachodnią granicę Węgier z Serbią, Chorwacją, Słowenią i Austrią, która jest zagrodzona płotami. Węgry gotowe są na postawienie płotu na granicy z Rumunią, a na granicy grecko-macedońskiej ma być budowany drugi płot.
[…]
Doktor Andrzej Zapałowski z WSPiA twierdzi, że służby nie są przygotowane na falę migracji, jaka lada dzień może nas dotknąć. A ta – ze względu na otwarcie nowego kanału migracyjnego do Europy Zachodniej przez Rumunię, Ukrainę, a później Polskę – jest dla naszego kraju realnym zagrożeniem.”

Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/art/9382188,nie-mamy-plotu-na-granicy-z-ukraina-grozi-nam-fala-uchodzcow,id,t.html

Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/art/9382188,nie-mamy-plotu-na-granicy-z-ukraina-grozi-nam-fala-uchodzcow,id,t.html

Imigracja, Światowe Ubóstwo i Guma do Żucia
„Muszą dostać pomoc tam, gdzie mieszkają”

I jeszcze cytat z Blogmediów24 do tekstu powyżej:
„Wiele razy wcześniej poruszałem ten temat i na swoim blogu i w różnych miejscach internetu, na portalach społecznościowych, FB i …Wiele razy wcześniej poruszałem ten temat i na swoim blogu i w różnych miejscach internetu, na portalach społecznościowych, FB i gdziekolwiek się dało.

Już ponad dwa lata temu – co prawda w zupełnie innym kontekście dostałem info, a także rozmawiałem z pewnym prezesem organizacji strzeleckiej o temacie zabezpieczenia wschodniej granicy. Jedną z opcji była budowa wysokiego płotu z wieżyczkami obserwacyjnymi i wzmocnienie bezpieczeństwa przygranicznego przy pomocy również i innych państw Europy.

Dotyczyło to wtedy przemytu towarów zakazanych i ludzi, a także przenikania organizacji przestępczych. Teraz przy okazji pojawienia się zagrożenia ze strony wrogich emigrantów (są i nie wrodzy, ale jak ich odróżnić??) problem staje się naglący.

Pan Andrzej Zapałowski już od pewnego czasu sygnalizuje konieczność powstania szczelnej bariery uniemożliwiającej przemyt ludzi. Nie wiem dlaczego, ale nikt tego nie dostrzega. Wydaje się, że mobilizacja sił bezpieczeństwa na granicy jest konieczna. To byłby jasny sygnał pokazujący że Polska nie pozwoli na bezprawie i że systemy Państwa chronią swoich obywateli skutecznie.”

Źródła:

http://korrespondent.net/ukraine/3627467-v-ukrayne-vypustyly-polovynu-zakluichennykh

Nie mamy płotu na granicy z Ukrainą. Grozi nam fala uchodźców?

Zagrożenia ze wschodniej strony…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.