Materiał z Salonu – naiwny… Rozpad Ukrainy.

Czytam i oczom nie wierzę…
Zakamuflowane plany rozbioru Ukrainy.
Od lat piszę o tym, że to głupota, że kraj ten ma prawo do samostanowienia – ale też i obowiązek pilnowania Prawdy. To drugie ewidentnie im nie wychodzi.
Dlatego pod tekstem z Salonu pt „Nasza polityka wobec Ukrainy przynosi pierwsze owoce”
W tekście tym autor podstępnie dzieli Ukrainę:
„Tu pojawia się rola naszych polityków-oczywiście o połączeniu z Ukrainą mowy być nie może-jesteśmy zbyt biedni. Ale wraz z Węgrami, Rumunią, Słowacją możemy znaleźć kompromisowe rozwiązanie:). Część terytorium weźmiemy-my np. do Lwowa, Zadwórza…”
Planów było i jest więcej:
galicja_noworosja
Niekoniecznie naszych:
przemysl_w_granicach_neo-banderowskiej_ukrainy

Pod tym materiałem zamieściłbym najchętniej mój stary tekst:

„Od lat słucham tekstów rewizjonistów o powrocie na nasze byłe ziemie.
Część z nich jest albo ślepa (kiedy tam byli) albo też nie mieli okazji tam być. Proszę wybaczyć, ale uważam, że to byłoby wbicie Polsce noża w plecy.
Po pierwsze: Wystarczy przeczytać porównanie śp. prof. Pawła Wieczorkiewicza o wcielaniu NRD do Niemiec. To działanie poważnie zachwiało gospodarką najbogatszego kraju w Europie. Proszę pamiętać, że NRD było daleko w przodzie jeżeli chodzi o osiągnięcia ekonomiczno-gospodarcze od pozostałych państw Bloku Warszawskiego. Jechało się tam jak na zachód. Tymczasem Wołyń i inne byłe polskie województwa nie mają nic wspólnego z zachodem. Tam są tylko gruzy nielicznych kościołów i polskich domów. Reszta jest piszczącą biedą.

Po drugie: Nienaruszalność granic europejskich jest gwarancją pokoju w Europie.
Dlatego też jestem całkowitym przeciwnikiem wracania gdziekolwiek kogokolwiek.
Niestety w przypadku Krymu stało się jak się stało, jak pisałem we wcześniejszych wpisach wyraźnie na życzenie beznadziejnej polityki UE, wspierającej nazistów i nacjonalistów na Ukrainie (przez długie lata), co dało doskonały powód FR (Federacja Rosyjska) do wkroczenia.
O ile w końcu polityka UE się w tej materii nie zmieni, to czy to w wyniku działań bojówek nacjonalistów stale rosnących w siłę, czy też w wyniku prowokacji służb Rosji ? wschodnia Ukraina odzieli się.
Jedynym rozwiązaniem jest zerwanie ze zgubną ideologią nazistowską i tak zwanego integralnego nacjonalizm ukraińskiego ? ideologii powstałej w cieniu ?Mein Kampf?. Twórca ?Nacjonalizmu? Doncow, był jednocześnie wielkim zwolennikiem i tłumaczem ?dzieła? Hitlera.
Pomóżmy Ukrainie, wesprzyjmy naród w walce również z narzucaną jemu obecnie ?jedyną właściwą? ideologią która w przeszłości pokazała ile zła może wyrządzić.
Sposobem do odebrania inicjatywy z rąk FR i Putina jest tylko twarde stanowisko w stosunku do nacjonalistów na Ukrainie. Stanowisko wszystkich krajów unijnych.
Wolna i niepodległa Ukraina, tak ale bez pomników zbrodniarzy (jak min. mówił w wywiadzie Paweł Kukiz), bez faszystów i nazistów. Bez nienawiści. Stąd zrodził się problem.
Z budowy i wspierania przez lata całe twórców i realizatorów na Ukrainie idei, których każdy zdrowo myślący Europejczyk będzie wrogiem. Takie określenia jak ?Wielka?, ?Potężna?, ?Wszechwładna?, ?Wszechpotężna? ? kojarzą się tylko z innymi określeniami, jak np. takim: ?Tysiącletnia? (Rzesza Niemiecka).
To już nie jest zabawa (cytat z materiału z dnia: 22 września 2013 roku):
?FIFA jednak po meczu Ukrainy z San Marino nie zasypuje ?gruszek w popiele?: Sports Blog: Ukrainian soccer official outlines alleged infractions that ignited FIFA investigation i rozpoczyna oficjalne śledztwo z artykułu: 58 i 65 regulaminu dyscyplinarnego FIFA Dysciplinary Code
Nastąpiło 6 naruszeń:
??a flag of the World War II era SS Galicia division; a banner of Na Dobranich, an alleged right-wing extremist group; a T-shirt with the numbers 88; a group of fans shouting, ?Heil Hitler;? a collective hoot toward Brazilian-born Edmar who plays for the Ukraine team; and the use of pyrotechnics.?

tłum:
?Za naruszenie: Flaga dywizji SS GALIZIEN, Banner ?Na Dobranich?, grupa ekstremistów prawicowych będąca na meczu, koszulki z symbolem 88 (zamaskowany symbol SS), okrzyki wznoszone przez grupę kibiców: ?Heil Hitler?, negatywne emocje skierowane przeciw urodzonemu w Brazylii piłkarzowi grającemu z zespole ukraińskim Edmarowi (rasistowskie zachowania), używanie podczas meczu środków pirotechnicznych.?
Jak widać symboli i zachowań nazistowskich coraz więcej na Ukrainie. Aby się nie okazało, że bezwolność Europy w piętnowaniu i niszczeniu zachowań gloryfikujących nazistowskie idee, nie zemściła się czymś gorszym niż tylko same agresywne i rasistowskie zachowania coraz silniejszych na Ukrainie nacjonalistów.?…”

Rozbiór Ukrainy? Marzenia rewizjonistów się sprawdzają?

A może nie taki naiwny? Może to przepowiednia planów wrogich Polsce?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.