PiS znów się „wygłupił”…

Fatalny projekt ustawy o 11 lipca – brak słowa Ludobójstwo.

Michał Dworczyk, poseł PiS puszcza informację za pomocą internetu że gotowa jest ustawa (projekt) gdzie znów brakuje słowa Ludobójstwo!
11 lipca jako Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian.
Jak to PIS zapomniał jak głosowali jego posłowie w 2013 roku???
Bandera jak Lenin...
A może naszym „bohaterem” ma zostać S. Bandera?
Chodzą już słuchy o połączeniu Polski z Ukrainą… Jak to sobie PiS wyobraża? W jednej części kraju federacyjnego czci się zbrodniarza, który doprowadził do wymordowania obywateli z drugiej części?

A może chodzi tylko o mięso armatnie do walki z Rosją? Zwiększenie jego ilości?

Jak będziemy czcić tą flagę poniżej?
flaga-UPA

Albo te „lektury”?:
upa

Pojawia się też rozsyłany tekst Stanisława Srokowskiego na ten temat pt.:

UWAGA, ZNOWU PRZEKRĘT

Nie „męczeństwo”, tylko LUDOBÓJSTWO!

Fragmenty listu:
Sprawa jest bardzo poważna. […]
Cieszymy się, że PiS pamięta o Kresowiakach, ale nie zgadzamy się, jako środowiska kresowe, na fałszowanie historii. Już raz Sejm podjął karłowatą i fałszywą uchwałę z potworkiem językowym, mówiącą o zbrodni na Kresach, jako o zbrodni o „znamionach ludobójstwa”. Teraz jeszcze bardziej się cofa. I mówi o MĘCZEŃSTWIE, a nie o LUDOBÓJSTWIE. Znowu nie pokazuje całej prawdy. […]
…że dzień 11 Lipca jest Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię. Chcemy prawdy! Bo ten projekt znowu zakłamuje rzeczywistość. Osobiście popieram wiele działań PiS-u na rzecz odnowy moralnej, społecznej, politycznej i prawnej RP, ale z tym projektem się nie zgadzam.
[…]
Proszę wszystkich, którzy stoją na gruncie prawdy o rozpoczęcie wielkiej batalii odkłamywania rzeczywistości. Rozmawiajmy ze swoimi posłami i piszmy do Sejmu listy protestacyjne przeciwko tak sformułowanej, fałszywej ustawie.


I znów dzieje się coś złego. Jak to jest z PIS-em? Patrioci reprezentujący interesy narodu, CAŁEGO NARODU… Czy może tylko za takich się podają?


Polecane w troszkę innym temacie jednak ten materiał pokazuje, że ataki idą z różnych stron, nawet nie tyle na środowiska kresowe, co na środowiska walczące z kłamstwem wołyńskim…: Kresowianie protestują przeciwko oszczerstwu „Gazety Wyborczej”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.