Wpolityce dostrzegło ukraińskich SS-manów…


Nie ukrywam że od lat o tym piszę – w końcu dostrzegają to różne portale, w tym te pro-pisowskie:
„…Sprawa o tyle nieprzyjemna, że tamtejsi nacjonaliści epatują chorym, upowskim klimatem gdzie tylko mogą. Nawet na imprezach międzynarodowych z pozoru nie mających nic wspólnego z działalnością antypolskich, ludobójczych formacji. Chodzi o zorganizowany w dniach 2-4 Czerwca 2017 rajd Grand Prix Leopolis, który odbył się we Lwowie….”

i dalej czytamy:

„… Na Ukrainie, już na wstępie, na pierwszym postoju do Żółkwi witały nas bilboardy Bandery, ale uczestniczenie w jednej imprezie z rekonstruktorami pamięci SS-Galizien, dla mnie jako Polaka było tak szczególnie obrzydliwe i po prostu obraźliwe, że nie mogłem udawać, że nic się nie stało
– mówi Igor Skrzyński, uczestnik imprezy z załogi SAAB 99 Grand Lux z 1979 roku.
Jedyną możliwą reakcją z mojej strony ? kontynuuje oburzony Skrzyński – był całkowity bojkot tej imprezy i przez pamięć o wymordowanych rodakach wyjście z niej z głośno wypowiedzianymi słowami: ?Nie po to mój dziadek walczył w Powstaniu Warszawskim, żebym ja imprezował z ukraińskimi SS-manami?.
…”

Całość z Foto: Czasem lepiej nie wystartować. Mało ukraińska szajba na punkcie zbrodniarzy z UPA dała o sobie znać we Lwowie. ZDJĘCIA

SS na Ukrainie

Honory na Ukrainie dla zbrodniarzy?

Honory na Ukrainie dla zbrodniarzy…

„…Tymczasem Europa milczy i patrzy jak się odradza faszyzm? -w wydaniu ukraińskim, a przejawia się w postaci gloryfikacji symboli SS, nacjonalizmu integralnego pomysłu Doncowa i czego tam jeszcze?

FIFA jednak po meczu Ukrainy z San Marino nie zasypuje ?gruszek w popiele?: Sports Blog: Ukrainian soccer official outlines alleged infractions that ignited FIFA investigation i rozpoczyna oficjalne śledztwo z artykułu: 58 i 65 regulaminu dyscyplinarnego FIFA Dysciplinary Code
Nastąpiło 6 naruszeń:
??a flag of the World War II era SS Galicia division; a banner of Na Dobranich, an alleged right-wing extremist group; a T-shirt with the numbers 88; a group of fans shouting, ?Heil Hitler;? a collective hoot toward Brazilian-born Edmar who plays for the Ukraine team; and the use of pyrotechnics.?
tłum:
?Za naruszenie: Flaga dywizji SS GALIZIEN, Banner Na Dobranich, grupa ekstremistów prawicowych będąca na meczu, koszulki z symbolem 88 (zamaskowany symbol SS), okrzyki wznoszone przez grupę kibiców: ?Heil Hitler?, negatywne emocje skierowane przeciw urodzonemu w Brazylii piłkarzowi grającemu z zespole ukraińskim Edmarowi (rasistowskie zachowania), używanie podczas meczu środków pirotechnicznych.?
Jak widać symboli i zachowań nazistowskich coraz więcej na Ukrainie. Aby się nie okazało, że bezwolność Europy w piętnowaniu i niszczeniu zachowań gloryfikujących nazistowskie idee, nie zemściła się czymś gorszym niż tylko same agresywne i rasistowskie zachowania coraz silniejszych na Ukrainie nacjonalistów….”

Z wpisu: Brutalna ale jednak Prawda; ??zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami?? Zbrodnie UPA.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Wpolityce dostrzegło ukraińskich SS-manów…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.