Brutalna ale jednak Prawda; „…zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami…” Zbrodnie UPA.


Tablica w Bydgoszczy głosi: „Pamięci tysięcy Polaków, rodaków z Kresów Wschodnich, ofiar rzezi ukraińskiej, w latach 1939-1947, okrucieństw niemających sobie podobnych. Duchowieństwu, ojcom i matkom, starcom, młodzieży i dzieciom, zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami, zakłutym widłami, przerzynanym piłami, obdzieranym ze skóry, żywcem spalonym, rozdzieranym, z obciętymi kończynami i z wyłupanymi oczami, tylko za to, że byli Polakami. Rodacy

Fundator tablicy to: Roman Kotzbach, działacz Solidarności, lekarz i wykładowca akademicki.

Czy jest to tablica kontrowersyjna jak w tytule postu z Gazety Pomorskiej?:
Bydgoszcz: Kontrowersyjna tablica w kościele: „- Zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami”
Nie, nie jest to kontrowersyjna treść, jest po prostu prawdziwa. Może w końcu zaczniemy pisać i mówić prawdę o tym i przestaniemy prowadzić miękką politykę?
Kto się w końcu na to zdecyduje?
Podoba się odpowiedź proboszcza:
– Oczywiście z jednej strony treść ta jest dość drastyczna, jednak w tej sprawie do tej pory zbyt dużo głosów trzymanych było pod pewnym kloszem, a powinny one wyjść na światło dzienne – mówi ks. Roman Kneblewski, proboszcz parafii.

– Treść napisu jest też pewną przestrogą na przyszłość – tłumaczy. Ponadto jest to kopia tablicy, która znajduje się na Jasnej Górze i została zaakceptowana przez kurię.

Zmienia się punkt widzenia? Zapewne. Parę lat temu ciężko było przebić się z tą prawdą. Teraz jest o wiele łatwiej. To przez żmudne, trudne działania które podejmujemy, grupa osób dla których prawda o Ludobójstwie na Kresach dokonanym przez bandytów z OUN-UPA, ukraińskich nacjonalistów, jest tak samo ważna jak prawda chociażby o Zagładzie Żydów polskich, dokonanej przez Niemców.
Tymczasem na Ukrainie nacjonalizm na podbudowie nazistowskiej kwitnie:
Pochówek szczątków żołnierzy dywizji SS GALIZIEN przy asyście umundurowanej warty honorowej w kościele grekokatolickim. Umundurowanej w mundury …SS:
Honory na Ukrainie dla zbrodniarzy?

Inne symptomy wzrostu nacjonalizmu:
BanderSztad ? czyli Lwów po ?nacjonalistycznemu? ukraińsku?

Tymczasem Europa milczy i patrzy jak się odradza faszyzm? -w wydaniu ukraińskim, a przejawia się w postaci gloryfikacji symboli SS, nacjonalizmu integralnego pomysłu Doncowa i czego tam jeszcze…

FIFA jednak po meczu Ukrainy z San Marino nie zasypuje „gruszek w popiele”: Sports Blog: Ukrainian soccer official outlines alleged infractions that ignited FIFA investigation i rozpoczyna oficjalne śledztwo z artykułu: 58 i 65 regulaminu dyscyplinarnego FIFA Dysciplinary Code
Nastąpiło 6 naruszeń:
…a flag of the World War II era SS Galicia division; a banner of Na Dobranich, an alleged right-wing extremist group; a T-shirt with the numbers 88; a group of fans shouting, ?Heil Hitler;? a collective hoot toward Brazilian-born Edmar who plays for the Ukraine team; and the use of pyrotechnics.
tłum:
Za naruszenie: Flaga dywizji SS GALIZIEN, Banner „Na Dobranich”, grupa ekstremistów prawicowych będąca na meczu, koszulki z symbolem 88 (zamaskowany symbol SS), okrzyki wznoszone przez grupę kibiców: „Heil Hitler”, negatywne emocje skierowane przeciw urodzonemu w Brazylii piłkarzowi grającemu z zespole ukraińskim Edmarowi (rasistowskie zachowania), używanie podczas meczu środków pirotechnicznych.
Jak widać symboli i zachowań nazistowskich coraz więcej na Ukrainie. Aby się nie okazało, że bezwolność Europy w piętnowaniu i niszczeniu zachowań gloryfikujących nazistowskie idee, nie zemściła się czymś gorszym niż tylko same agresywne i rasistowskie zachowania coraz silniejszych na Ukrainie nacjonalistów.

Przeciw Nazizmowi. Gloryfikacja nazizmu zakazana!

Źródło cytatów: Tablica w Bydgoszczy zbyt prawdziwa?

Pomocne linki:
przeciwnicy banderyzmu przemilczani
Co robi kościół?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

6 myśli w temacie “Brutalna ale jednak Prawda; „…zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami…” Zbrodnie UPA.”

  1. takich zachowań, koszulek, okrzyków etc jest chyba sto razy więcej na stadionach polskich. no ale w Polsce to są przecież patrioci polscy. a na Ukrainie to faszyzm. bugaga

    1. Przykłady szanowny Panie, przykłady – ponadto w Polsce nikt nie paraduje w mundurach SS na pochówkach swoich weteranów bo POLSKIEJ DYWIZJI SS nie było.

  2. dziwne, że tablicę o dużo łagodniejszej treści w Poznaniu ocenzurowano, sprawcy zdaje się do dzisiaj nieznani

  3. Czy może być jakikolwiek artykuł na jakikolwiek temat byście się nie obrzucali błoitem,ludzie opanujcie się! Przecież można w kulturalny sposób przedstawiać swoje argumenty.Pozdrawiam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.