Co robi kościół? Jaka jest prawda o zbrodni ludobójców?

JAK SKOMENTUJEMY takie wypowiedzi kościoła? Zupełnie niepojęte i zupełnie nie na temat…

„!!! KOŚCIÓŁ w POLSCE nie WSTYDZI się PROSIĆ o WYBACZENIE ?!!!

Zwierzchnicy Kościołów z Polski i Ukrainy podpisali dziś deklarację związaną z 70. rocznicą zbrodni wołyńskiej. W dokumencie zaapelowali o wzajemne przebaczenie win i pojednanie obu narodów.
(?)
Abp Michalik i abp Szewczuk podkreślali, że chcą, by deklaracja była odczytana w kościołach w Polsce i na Ukrainie. „Chcemy wymienić się wzajemnym wybaczeniem i udzielić wybaczenia. (…) Chcemy też powiedzieć prawdę o tych wydarzeniach i raz na zawsze powiedzieć +nie+ wszelkim ideologiom, które uczą nienawiści (?) żeby dzisiaj przywary tej przeszłości nie stanowiły przeszkody dla polsko-ukraińskiego zbliżenia i pojednania. (…) Chcemy też ochronić naszych wiernych przed grzechem nienawiści dzisiaj i budować razem wspólną Europę w przyszłości” ? mówił abp Szewczuk.
(?)
Abp Michalik mówił, że Kościół w Polsce nie wstydzi się prosić o wybaczenie, bo wie, że zbrodnia wołyńska to nie jedyny trudny, bolesny i wstydliwy moment w historii związanej z Ukrainą. „Wiemy, że pól nienawiści, odwetu i śmierci niezasłużonej było i jest wiele, także ze strony Polaków i trzeba to także piętnować i przepraszać Boga i ludzi, aby wyrywać uprzedzenia zarówno z ukraińskich, jak i polskich serc” – dodał.”

Źródło:  Abp Michalik: nie wstydzimy się prosić o wybaczenie

Cały czas odnoszę wrażenie, że tu w Polsce u nas są osoby którym zależy na gloryfikacji zbrodniarzy. Nie wiem dlaczego.
Wypowiedź hierarchy greko-katolickiego była bardziej prawdziwa i sensowniejsza nawet w kwestii analizy językowej niż naszego hierarchy.
Słowa mówiące o zbrodni popełnionej na wielu narodach zbliżają się do tego, o czym mówimy jednym głosem z wieloma Ukraińcami. O tym, że nie może być gloryfikacji zbrodniarzy i każdy z nich powinien trafić na śmietnik historii, a nie stać na piedestałach. Każdy z nich pośrednio lub bezpośrednio odpowiada za śmierć tysięcy niewinnych ofiar RÓŻNYCH NARODOWOŚCI.
O tym chcemy tylko mówić:
Jestem przeciw faszyzmowi, przeciw nacjonalizmowi. Każdy naród ma prawo żyć w pokoju. Każde dziecko ma prawo w miłości rozwijać się i być kochane. Tym bardziej jeżeli jest dzieckiem rodziców wywodzących się z dwóch różnych narodów. TO jest tym bardziej piękne? Takich dzieci polsko-ukraińskich jak Stasia Stefaniak 4 letnia dziewczynka małżeństwa polsko-ukraińskiego wiele zginęło zamordowanych przez siepaczy z OUN-UPA.
Kto dziś pozwala na gloryfikowanie morderców najwspanialszych synów i córek naszych narodów, którzy w najprostszy, najskuteczniejszy sposób bo poprzez miłość, taką zwykłą, prostą i ludzką, między kobietą a mężczyzną, przyczyniali się do budowania wspaniałych więzi między naszymi narodami?
Kto jest takim szaleńcem, że tych oczywistych zbrodni nie umie bo nie chce – nazwać po imieniu
?”
źródło: 70 lat temu; KRWAWA NIEDZIELA: PAMIĘTAMY!

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

5 komentarzy do “Co robi kościół? Jaka jest prawda o zbrodni ludobójców?”

 1. Jak czytam to wszystko i obserwuję tę cyniczną grę, w której zrównuje się krzywdy setek tysięcy polskich bezbronnych ofiar z bestialstwem bezwzględnych morderców, to zastanawiam się, czy przypadkiem kler i hierarchia kościoła rzymsko-katolickiego z siedzibą w Watykanie, aby nie nie zbyt łatwo rozporządza życiem i mieniem Narodu Polskiego. Narodu, który ten kościół wielokrotnie ratował i osłaniał.

  Przepraszali już w imieniu Polaków: Niemców, Żydów, Rosjan a teraz Ukraińców.

  Jako Polak, po lekturze tego bełkotu, odnoszę wrażenie, że największą winą Mojego Narodu jest już sama wola istnienia – to, że Naród Polski ośmielił się w ogóle kiedyś zaistnieć i, że w swojej upartości, ma czelność nadal rościć sobie prawo do przetrwania. I to właśnie przez tę upartość wrogie nam nacje muszą na Nas napadać i w wielkim trudzie Nas mordować, ponosząc z tego tytułu koszty.

  Należy mieć tylko nadzieję, że po przeprosinach abp Michalika Ukraińcy nam wybaczą tę naszą egzystencjalną ułomność i nie będą chcieli za to więcej niż Żydzi !!!

  A poza tym, to brak mi słów ….

 2. Apropos przeprosin. Przeprosiłem autora tego serwisu ostatnio za nieprzyjemne uczucia, które miał po przeczytaniu mojej opinii – pod artykułem o KUL. Poprosił o wpisanie tego w komentarzu do artykułu, co niniejszym czynię. Szczerze też mu życzę, by jego praca dla tego portalu służyła Jezusowi Chrystusowi, by był szczęśliwy ! Niech żyje Chrystus Król !

  1. Dziękuję doceniam. Moim celem jest pokój i miłość i potępienie zbrodniarzy którzy mordowali tak samo Polaków jak i Ukraińców. Kościół politykowanie powinien zostawić politykom bo tylko się ubrudzi. Prawdy etyczne i moralne są najważniejszą podwaliną interakcji międzyludzkich. Tylko stosując się do zasad dekalogu można osiągnąć szczęście na ziemi. Każdy z nas potrzebuje miłości – rozszerzmy ją nie tylko na tą jedną wybraną osobę. Pójdźmy dalej. A zbrodniarzom zostawmy właściwe im miejsce niech nie zaśmiecają pamięci ludzkiej.

Możliwość komentowania została wyłączona.