Wszechobecna cenzura Facebooka…


Jeszcze jeden dowód na to, jak międzynarodowy – światowy serwis społecznościowy; można powiedzieć największa spółka wydająca natural-news rygorystycznie przyciska do muru swoich użytkowników cenzurując poprawność polityczną.
Osobiście sam też tego doświadczyłem – nigdy nie otrzymałem odpowiedzi od serwisu na powód działania.
Umieściłem link do filmu ukazującego okropności wojny w Donbasie – nie stając po żadnej ze stron, ale podkreślając przemoc wobec niewinnych cywili -szczególnie dzieci.
Jeżeli tak ma wyglądać wolna wymiana informacji między ludźmi za pomocą fb, gdzie gdy ktoś chce pokazać zbrodnię i przemoc stojącą za wojną – to chyba należy tylko zrobić to samo co Norwegowie -a może i więcej…
scan-indian-ex
(scan fragmentu strony serwisu indianexpress.com – link do materiału podany poniżej)
Masowo umieścili w odpowiedzi na cenzurę fb – foto Nicka Uta z roku 1972 przedstawiającą poparzoną napalmem 9 letnią dziewczynkę.

Co najważniejsze- reporter po zrobieniu tej fotografii ratował ofiarę ataku napalmem zawożąc ją do szpitala. Tam dzięki jego szybkiej reakcji uratowano jej życie pomimo poparzenia około 60% ciała (w przeciwieństwie do reportera, który wykonał również niezwykle znane foto sępa i umierającego z głodu dziecka w Afryce. Po wykonaniu jej odszedł nie udzielając pomocy dziecku).
Ilu dziś poza dokumentowaniem stanu życia, otaczającego nas świata i okrucieństw ludzkości na ludzkości – pomogłoby?
Fotografia została wyróżniona najbardziej prestiżową nagrodą Pulitzera.
W każdym razie w Norwegii zawrzało: Nawet Pani premier włączyła się w protest – również i z jej profilu usunięto fotografię…


Norway Prime Minister Erna Solberg joins ?napalm girl? protest against Facebook

fb przeprasza Norwegów

[nazwa serwisu celowo małą literą]

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Wszechobecna cenzura Facebooka…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.