Wszyscy chętni na strzelnicę – Poznań projekt obywatelski.Głosować można przez internet do końca października: Głosuj !!!
(Na dole wpisu dokładny opis jak głosować)


Mamy szansę w końcu zaistnieć – w wymiarze ogólno-miejskim. Akcję organizuje mój kolega, ja go wspieram medialnie.
Wkrótce na wszystkich moich profilach blogerskich pojawi się reklama i informacja na temat projektu. Obywatelski Projekt Ligi Strzeleckiej dla mieszkańców Poznania.
Będzie istniała możliwość DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH – krótkiego szkolenia i uczestnictwa w zawodach.

Jak Wiecie od lat piszę u mnie na blogu o strzelectwie, sam strzelam mam licencję sportową, sędziego i prowadzącego strzelania.

Byłem na tyle skuteczny, że poza moją żoną (która też ma licencję sportową i strzela) namówiłem do przynależności do klubu sportowego kilkudziesięciu moich znajomych, w tym także posła Kukiz15 z Przemyśla Wojtka Bakuna.
Wojtek na foto poniżej po lewej:
(wizyta klubu Kukiz15 w Radwanowicach pod Krakowem w fundacji dla osób niepełnosprawnych intelektualnie: Radwanowice kontra Kukiz Army )


Jest zawodnikiem sportowym naszego poznańskiego klubu, a poza tym propaguję intensywnie ten sport, między innymi na blogu i w przestrzeni publicznej Poznania.
Sam projekt obywatelski też jest skoncentrowany właśnie na takim propagowaniu.
W skrócie; chodzi o 10 startów w tzw. lidzie poznańskiej poprzedzonych (dla nie umiejących strzelać) szkoleniem z zakresu bezpieczeństwa i umiejętności strzeleckich. Dlatego też zgłosić będzie się mógł każdy (nie tylko osoby z zawodniczą licencją strzelecką). Nie są to zawody stricte wpisane do kalendarza PZSS czy WZSS – ponieważ ich cel to propagacja tego sportu, taki jakby pierwszy krok do jego uprawiania.
Ideą jest propagowanie strzelectwa – jako sportu. Ponieważ media koncentrują się w zasadzie tylko na sportach zespołowych, lub sportach wymagających dużo ćwiczeń i praktyki – o strzelectwie praktycznie nie ma żadnych informacji.
Tymczasem jest to sport dość łatwy jeżeli chodzi o rozpoczęcie jego uprawiania, mający też spory wpływ na naukę odpowiedzialności, koncentrację, wyciszenie, uspokojenie się.
Klub do którego należę, szkoli młodzież od 13 roku życia (broń pneumatyczna sportowa).

Ponadto w czerwcu tego roku organizowałem Konferencję z udziałem Pana Romualda Szeremietiewa propagatora posiadania broni przez wszystkich w Polsce, którzy tego chcą (spełniających warunki).


Współorganizatorami byli min. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Halber i klub sportowy „Diana” (strzelba), posiadający na swoim koncie wiele sukcesów sportowych w tej dyscyplinie.
( Konferencja okiem aparatu fotograficznego ).
Materiały po konferencyjne: materiały do druku

Cały zarząd stowarzyszenia, którego jestem prezesem strzela sportowo. Propagujemy tą formę organizowania sobie czasu i poświęcania go na uprawianie jednego z trudniejszych sportów indywidualnych, szkolącego przede wszystkim koncentrację, skupienie umiejętności manualne i sensoryczne.


Nie mylić z myślistwem (strzelaniem do zwierząt), którego generalnie nie aprobujemy.
Niektóre z moich wpisów:
Nie bać się broni
Jak założyć strzelnicę? Porady
Strzelectwo sportowe
WKS Grunwald

Nawet przy okazji obecności na prelekcjach kresowych, gdzie jestem zapraszany do szkół i bibliotek miejskich, często mówię o potrzebie uprawiania sportów strzeleckich, a przy okazji zaproszenia do:
Wschowa i Szlichtingowa? – uczestniczyłem bezpośrednio w zawodach amatorskich organizowanych z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Rozwój i propagacja tego sportu jest dla mnie o tyle ważna, że w wymiarze czysto sportowym jest to niezwykle ciekawa i motywująca rywalizacja,
przy czym; nabyte umiejętności strzeleckie też nie są bez znaczenia.
Jak wiadomo wielu strzelców przedwojennych wsławiło się i swoim postępowaniem i zachowaniem patriotycznym podczas ostatniej wojny światowej.
Każde tego typu zajęcia sportowe (jeździectwo, strzelectwo, sporty walki), powodują wzrost świadomości społecznej i duchowy rozwój u zdecydowanej większości zawodników.

Tym samym do dzieła. Propagujcie i informujcie innych.


(z Wojtkiem Bakunem po udziale w zawodach Braterstwa – zająłem wtedy 2-gie miejsce w pistolecie centralnego zapłonu z wynikiem 92 pkt na 100)


Więcej informacji o strzelaniu, już wkrótce na stronie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego, które już niedługo uruchomi sekcję strzelecką dla swoich członków. Miejmy nadzieję, że przyczyni się to do zdrowej propagacji strzelectwa jako sportu i doskonałego sposobu na rozrywkę i wyciszenie (tak tak!) po godzinach stresującej pracy. Po pierwsze; zawsze słuchawki na uszach, po drugie; uspokojenie nerwów, po trzecie; koncentracja na celu.
Tak więc realizujmy swoje cele, również poprzez trafianie w nie.
:-)


Wszystkie informacje i dane poniżej:

JAK GŁOSOWAĆ:
Wchodzimy przez link poniżej „Głosowanie”, wyszukujemy projekt nr 39 w kategorii „ogólnomiejskie” zaznaczamy go z prawej strony – klikając w kwadracik.
Możemy jeszcze wybrać projekt z serii rejonowe. Osobiście polecam dwa: V1 i V2 (Grunwald). Zaznaczamy tak samo jak ogólnomiejski z prawej strony.
Następnie:
na dole wypełniamy formularz wpisując imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania i zaznaczając zgody
(przynajmniej dwie pierwsze: Oświadczam że podane… ; Wyrażam zgodę…)
Jeszcze tylko uwiarygodnienie: CAPTCHA: Jaki jest wynik …
I potwierdzenie poniżej na zielonym tle przycisku: ODDAJ SWÓJ GŁOSLINK DO STRONY GŁOSOWANIA:

Głosować można przez internet do końca października: Głosowanie


UM Poznań

Tutaj jest profil akcji na fb: projekt obywatelski dla Poznania na facebooku – strzelectwo

Zachęcam do głosowania i namawiania do tego znajomych. Jest spora szansa na realizację bo kilka środowisk zaoferowało już wsparcie (strzelnice, kluby sportowe).

Wszyscy chętni na strzelnicę
Wszyscy chętni na strzelnicę

Potrzebujemy każdego – Ciebie również!


Niepoprawni.pl

blogmedia24.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Wszyscy chętni na strzelnicę – Poznań projekt obywatelski.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.