Zagrożenia w dzisiejszym świecie – nacjonalizm.


Przypominam;  blog, który prowadzę nie jest komercyjny – wiele razy dostawałem propozycje umieszczania płatnych reklam – każdą odrzuciłem.
Jedyna reklama (niepłatna) to reklama kolegi, który pomaga domom dziecka wyposażając je w sprzęt komputerowy.

Piszę dla idei, trochę też dla przestrogi, a także aby dzielić się moimi spostrzeżeniami widzenia świata i ciekawostkami.
Również dość dużą grupą moich zainteresowań.
Poniżej przeczytacie kilka linków które moim zdaniem powinny być znane wszystkim Polakom, aby mogli sobie wyrobić zdanie na temat tego co się dzieje.
Dodam; jestem wrogiem wszelkich nacjonalizmów, nazizmu, neonazizmu, banderyzmu, nacjonalizmu integralnego (ukraińskiego) i wszelkich tym podobnych ruchów godzących w inne narody, grupy etniczne, społeczne czy jednostki ludzkie.
precz z nazizmem

Zapraszam do analizy:

Ukraina: powstaje projekt uznania polskiej okupacji Chełma, Przemyśla i Rzeszowa!

Jak Ukraińscy żołnierze Wafen-SS zostali Polakami

„The Sun”: W Wielkiej Brytanii spokojnie żyje przynajmniej 25 zbrodniarzy z ukraińskiej dywizji SS

Wspieranie ukraińskiego nacjonalizmu to samobójstwo

Zbrodnia Wołyńska

Od dr Zapałowskiego (z maila):

„…TYMA na forach KOD-u forsuje nadal stosunki polsko- ukraińskie pod ideologię OUN i UPA:

I przeto minął zgody czas?

wiszniewski.liberte.pl – Wybucha epidemia nacjonalizmu

Pomyślcie. Gdzie zmierza Polska, gdzie zmierza Europa akceptując zakazane ideologie?


Dodatkowo: Bohaterowie SS na Ukrainie

List kresowian w sprawie 11 lipca

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 komentarze do “Zagrożenia w dzisiejszym świecie – nacjonalizm.”

  1. „wszelkich tym podobnych ruchów godzących w inne narody, grupy etniczne, społeczne czy jednostki ludzkie.” – nie mogę się z tym zgodzić bo dla mnie nacjonalizm to stawianie interesów własnego narodu ponad interesy pozostałych narodów czy też grup etnicznych etc. Na przykład dla mnie pozytywnym nacjonalizmem jest niedopuszczanie do pewnych stanowisk państwowych osób niebędących Polakami (i tych którzy nie są Polakami w gruncie rzeczy a mają polskie obywatelstwo) albo na przykład w polityce zagranicznej kierowanie się najpierw własnym interesem a następnie innego narodu czy wspólnoty.

    1. Definicja jest prosta i jasna. Dobrze że dodaje Pan „Dla mnie” – subiektywny odbiór świata to norma każdy widzi trochę inaczej różne sprawy, wydarzenia, idee. To jest często wykorzystywane. Dlatego lepiej odrzucić nacjonalizm jako określenie pejoratywne – w całości niż czynić wyjątki.

Możliwość komentowania została wyłączona.