Życzenia Świąteczne

Święta za pasem. Przy stole wigilijnym usiądzie dziś pewnie cała Polska, nawet komuniści jak w „Rozmowach Kontrolowanych” chociaż oni będą śpiewać inne pieśni i jeść inne potrawy. …

Jest  jednak nadzieja, że może uda się chociaż na chwilę poczuć Wspólnotę, narodu, kraju, ludzi mówiących jednym językiem, chociaż tyle może…
I może pojawi się refleksja, że jednak warto zadbać o ten teren ogrodzony granicami wyznaczającymi grupę ludzi mówiących jednym językiem i nazywających się „Polakami”. Przynajmniej dlatego, że mają tutaj żyć nasze dzieci. Więc warto zrobić wszystko żeby żyły godnie i dobrze, a także aby nic im nie brakowało.


W dniu Wigilii Bożego Narodzenia chciałbym życzyć wszystkim moim Znajomym, Przyjaciołom, Czytelnikom, Rodzinie i innym, również i tym którzy mi dobrze nie życzą; głębokiej refleksji nad swoim krótkim jak iskierka istnieniem na świecie w którym żyjmy,… spokoju i wypoczynku chociaż w tych paru dniach świątecznych, doznawania tak ważnych uczuć jak miłość i przyjaźń, zdrowia do dalszej walki o byt, i udanych prób kontemplacji istoty naszego istnienia.
Wszystkiego dobrego w te święta Bożego Narodzenia 2011

Piotr Szelągowski


„…Podnieś rękę, Boże Dziecię
Błogosław ojczyznę miłą
W dobrych radach, w dobrym bycie
Wspieraj jej siłę Swą siłą
… Dom nasz i majętność całą
I wszystkie wioski z miastami
A Słowo Ciałem się stało
I mieszkało między nami…”

(Kolęda napisana przez Franciszka Karpińskiego, pochodzącego spod Kołomyi na Pokuciu).Znalazłem dwie piękne wersje tej kolędy (jedną zablokowano- prawa autorskie, na YT, ale może gdzieś da się znaleźć?):

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 komentarze do “Życzenia Świąteczne”

  1. Zal mi Violetty. Nie znalazla szczescia w Chicago a potem w Polsce rodacy nie byli dla niej mili. Zajmowala sie zwierzetami i ludzie zamiast jej pomoc to tylko podrzucali jej niechciane stworzenia. Wieczny odpoczynek racz Jej dac Panie.

Możliwość komentowania została wyłączona.