O Ikonie Stanu wojennego – Emil Kamiński

Pana Emila poznałem kiedyś osobiście, uważam go za dobrego człowieka, osobę która próbuje walczyć ze złem otaczającym nas od wewnątrz. Wysyła jak aktor i artysta wyraźne sygnały mające pobudzić naszą wyobraźnię. Mające zmobilizować szare komórki do rozejrzenia się po świecie. Wszystko zależy od odbiorcy, czy to się mu uda czy nie.
Odbiorca może się skoncentrować na przekazie wyłowić treść z otoczki artystycznej literackiej i poznać prawdę. Czasami jednak artysta w desperacji mówi „wprost” używając anonimowego tekstu z okresu stanu wojennego.
Poniżej tego przykład:

Emil Kamiński o Jazruzelskim
Załadowane przez: jareczekkk. – Obejrzyj oryginalne wideo z sieci.

„Apel Katyński” w reżyserii Emiliana Kamińskiego w teatrze „Kamienica” przy al. Solidarności 93 w Warszawie uświetnił wręczenie w zeszłym roku nagród Kustosza Pamięci Narodowej. Od siebie dodam, że spektakl miał olbrzymi ładunek dramatyzmu. Mistrzowskie wykorzystanie technik audiowizualnych znacznie się do tego przyczyniło.

Nagroda Kustosza Pamięci Narodowej

Zachęcam do odwiedzin w tym teatrze. Jest tego wart.

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.