Studenci gościli ks. Isakowicza na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

W dniu wczorajszym dzięki gościnności Korporacji studenckiej „Hermesia” i pośrednictwu PTMKiZK doszło do spotkania z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Ksiądz zaprezentował bogaty pokaz slajdów na temat otoczony milczeniem w mediach. Zacytował nawet wypowiedź kuluarową jednego z polityków dlaczego tak jest. Okazuje się że Euro 2012 ma w tym swój udział.

„Po Euro 2012 będziemy mówić o Ludobójstwie” Tak właśnie wypowiedział się w prywatnej rozmowie jeden z polskich polityków. W ten sposób ksiądz odpowiedział na pytanie z sali dotyczące ciszy medialnej wokół zbrodni na Kresach dokonanej przez OUN-UPA. Jak widać pieniądz rządzi historią.
Na sali była duża grupa młodzieży akademickiej pilnie przysłuchująca się wykładowi księdza. Nie dla wszystkich jednak była to nowość. Jeden z młodych ludzi zadał pytanie dotyczące losów pewnej wioski na Wołyniu. Można przypuszczać, że powodem jego było poszukiwanie dawno utraconych korzeni.
Te korzenie można i należy próbować odnaleźć na ciągle budującym się portalu społecznościowym kresy.pl. Dzięki internetowi możliwe jest to co kiedyś było niezwykle trudne – błyskawiczny kontakt z całym światem.
Ksiądz wiele uwagi poświęcił podkreślaniu pozytywnych relacji rodzących się we wspólnym odkłamywaniu historii zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Jednak wskazał też, że dużym zagrożeniem jest popularność i dopuszczanie ruchów nacjonalistycznych na terenach naszego wschodniego sąsiada. Są to zagrożenia które razem powinniśmy zwalczać.
Na zakończenie ksiądz wpisał się do księgi pamiątkowej korporacji studenckiej Hermesia.

Spotkanie zakończyło się po ponad dwóch godzinach. Przywitano i żegnano księdza gorącymi brawami.

Piotrek

Link do strony korporacji studenckiej Hermesia

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Studenci gościli ks. Isakowicza na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu”

Możliwość komentowania jest wyłączona.