Satelity przy ul. Palacza: Unisat

Od wielu lat jestem entuzjastą nowych technologii, min. 13 lat temu jako pierwszy w Poznaniu rozpocząłem sprzedaż odtwarzaczy DVD, sprowadzanych wtedy jeszcze z USA i zachodniej Europy. Były to co prawda pojedyncze sztuki dla fascynatów… niemniej bum się już rozpoczął. W następnym roku byłem pierwszym klientem dystrybutora w Polsce WARNER BROS. Nabyłem dziesięć tytułów i uruchomiłem pierwszą wypożyczalnię DVD, przy ul. Ogrodowej. W komisie RTV, który prowadziłem.
Pamiętam, że kiedyś spotkałem się z uwagą: „filmy na płytach, to się nie przyjmie…”. Cóż rzeczywistość pokazała że stało się inaczej…
Firmy nie prowadzę już dziesięć lat, niemniej zamiłowanie zostało. Dlatego też między innymi często odwiedzam sklep przy ul. Palacza gdzie mieści się firma „Unisat” handlująca technologiami satelitarnymi.
W tym również najnowszymi rozwiązaniami TV cyfrowej naziemnej. Właśnie tam oglądałem ostatnio zminiaturyzowany tuner umożliwiający odbiór dziewięciu programów w technologi cyfrowej, wyposażony w pilota i złącze HDMI.
Niezwykle wygodne urządzenie. Można wziąć do samochodu, wyjechać na wakacje, oglądać w okolicy Poznania (te dziewięć programów jest nadawanych z nadajników przeznaczonych do odbioru w okolicy Poznania, jak jest w innych rejonach kraju, nie wiem.)
Poniżej kilka zdjęć urządzenia.
Urządzenie obecnie umożliwia odbiór następujących programów: TVP1,TVP2, TVP INFO, TVN, POLSAT, TVP HISTORIA, TVP KULTURA, TV PULS, TV4, a od 6-9 grudnia: TVP SERIALE, w późniejszym okresie, program: POLSAT SPORT INFO)

Piotrek

BezPrzesady

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.