Nagroda Darwina dla najbardziej absurdalnego samobójcy Wszechczasów

Historia świata zwierzęcego mówi, że zwykła prosta zasada selekcji naturalnej jest najskuteczniejsza. Jak to jest u ludzi? Czy fakt eliminacji samego siebie poprzez wtórną głupotę powoduje, że ludzkość dzięki temu niejako samoistnie pozbywa się elementów najbardziej je zagrażających?
Ile razy my sami stoimy o krok od czynu który mógłby skończyć się tragicznie? Co nami powoduje? Czy to tylko chwila bezmyślności czy coś więcej? Ingerencja prawa ewolucji?

Możemy  o tym poczytać na angielskojęzycznej stronie
http://www.darwinawards.com/
TO co tam jednak znajdziemy nie napawa optymizmem.
Dla osób z bardziej klasycznym podejściem polecam Pozycję pod tytułem „Nagrody Darwina- Ewolucja w Działaniu” Wendy Northcutt autorki jednocześnie strony internetowej, której adres podałem wyżej.
Abslowentka wydziału biologii molekularnej uniwersytetu w Berkeley postanowiła zgromadzić dowody głupoty ludzkiej wskazujące na samoeliminację bądź dążenie do niej w jednym miejscu w internecie i w wydawnictwie wyżej cytowanym.
Przykłady to:
Terrorysta, który otworzył list bombę odesłany do niego ze względu na błąd w danych adresata;
Sprawdzający stan zawartości kanistra z benzyną za pomocą zapałki;
Eksperymentator sprawdzający zawartość metanu w gazach wypuszczanych przez krowę, efekt eksplozja krowy i śmierć eksperymentatora….;
Czyszczący karmnik dla ptaków, który użył jako stołka fotela na kółkach i tym samym zapewnił sobie lot przez barierkę, śmiertelny…

O tych i innych pomysłach naszych braci homo sapiens dowiecie się albo na stronie Darwin Awards, albo przeczytacie na kartach książki o tym samym tytule. Dodam tylko ze wiele z nich jest komentowanych naukowo. Jest też podane źródło doniesień.
Tak więc wszystko można sprawdzić…
I oczywiście w imię zapobiegnięcia autodestrukcji unikać…

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.