RABIN: „Goje żyją tylko po to by usługiwać Żydom”

Rabin Owadia Josef przesadził w swojej wypowiedzi, tak uważają w komentarzach sami Żydzi. Pytanie tylko o szczerość tych komentarzy…

Artykuł z RZECZPOSPOLITEJ:
www.rp.pl

Poniżej jego treść cytowana za www.rp.pl dla wszystkich, którzy nie weszli na stronę z artykułem:
„Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk. Jest duchowym przywódcą religijnej partii Szas wchodzącej w skład obecnej koalicji rządzącej. Rabin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem ? zdaniem większości Żydów ? grubo przesadził.
? Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie ? powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. ? Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie ? podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych.
? Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność ? stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? ? Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.
Jego słowa zostały nagrane ukrytym mikrofonem i wyemitowane przez izraelską telewizję Channel 10. Wywołały zdumienie i oburzenie w Izraelu.
? To, co wygaduje Josef, podpada pod ustawę o zakazie szerzenia rasizmu. Od tego człowieka zależy jednak istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem ? powiedział ?Rz? Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy. W taki sposób o nie-Żydach myślą tylko najbardziej radykalni ortodoksi. Oni jednak tak samo, a może nawet jeszcze bardziej, nienawidzą świeckich Żydów ? dodał.
Rabina Josefa potępiły organizacje żydowskie ze Stanów Zjednoczonych, które na co dzień zwalczają antysemityzm. ? Te słowa to obraza ludzkiej godności i równości. Judaizm naucza czegoś zupełnie innego ? oświadczył szef Amerykańskiego Kongresu Żydów David Harris. ? To bardzo niepokojące, gdy religijny przywódca, w szczególności rabin, naucza nienawiści i dzieli ludzi ? wtórował mu Abraham Foxman z Ligi przeciwko Zniesławieniu.
Nawet wielu ortodoksyjnych rabinów odcina się od wypowiedzi Owadii Josefa. ? On jest znany z tego, że jest humorzasty i często mówi dziwne rzeczy bez zastanowienia. Jako ortodoksyjny rabin czułem się zażenowany, słysząc jego ostatnią wypowiedź ? powiedział ?Rz? rabin Mosze Jakow Poupko z Jerozolimy. ? Tak jak przedstawiciele innych religii oczywiście uważamy, że to my, Żydzi, mamy rację i dostęp do prawdy. Nie oznacza to jednak, że pogardzamy innymi ludźmi ? zapewnił rabin Poupko.”
[Rzeczpospolita]

Komentarz: Jak widać pewne środowiska żydowskie biorą przykład z ideologii, która doprowadziła do wymordowania sześciu milionów członków tego narodu w ostatniej wojnie…
Czy samo odcinanie się od tej wypowiedzi wystarczy? Dla mnie to za mało. Człowiek tak mówiący (a tym samym zapewne i myślący) powinien zostać pozbawiony wszelkich funkcji społecznych i politycznych.

ps Pogrubienie w artykule dokonane przeze mnie. Organizacja Liga przeciwko Zniesławieniu to bardzo wpływowa i potężna organizacja żydowska w USA. W zeszłym roku stanowczo potępiła przyznanie Banderze tytułu bohatera narodowego. Co ważniejsze jako pierwsza (prawdopodobnie) postawiła na równi ofiary polskie z żydowskimi, które zginęły w działaniach ludobójczych OUN-UPA, skierowanych przeciw obu narodom.
Liga przeciw Zniesławieniu przeciwko Banderze
Narody polski i żydowski przetrwały próbę Zagłady podczas minionej wojny. Podobieństw jest wiele. Niestety, są osoby, które usilnie wykorzystują marginalne informacje i fakty aby nas poróżnić. Być może widzą w tym zagrożenie dla siebie. Polacy i Żydzi zapewne wiele dobrego mogliby razem zdziałać, dysponując tak mocnymi argumentami, jak wspólna historia (Rzeczpospolita Polska Wzięła Żydów pod opiekę podczas pogromów w zachodniej i południowej Europie) jak pisze na YOUTUBE w komentarzu do trailera filmowego „Po Lin – Okruchy Pamięci” (Ojczyzna, tak Żydzi wypędzeni z zachodniej Europy nazwali Rzeczpospolitą, ponoć stąd nazwa; „Polska”)
GLADish85: „Rzeczpospolita… Po 1569 Polska zawsze była tylko częścią tej wspaniałej wspólnoty, która mimo wielu złych? stron i niesprawiedliwości, łączyła Niemców, Polaków, Żydów, Rusinów, Litwinów i pozostałe narodowości w tym pięknym patriotycznym marzeniu o życiu razem w pokoju i dobrobycie. Aż do XIX w., gdy narodził się nacjonalizm i socjalizm…”
Sporo w komentarzu tym prawdy… Film osobiście polecam, bardzo mną wzruszył.
Powinniśmy szukać tego co nas łączy, a nie dzieli; między narodami, partiami, ludźmi…
Stąd moja MOCNA krytyka wypowiedzi tego nacjonalistycznego rabina (trzeba nazwać po imieniu jego zachowanie; to nie radykalizm czy ortodoksja, to nacjonalizm i nawoływanie do rasizmu).

Piotrek

Link do trailera filmu na YouTube:

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.