Wybuchy na YouTube – broń rakietowa…

Przeglądając popularny portal gromadzący filmy z całego świata, natrafiłem na filmy pokazujące eksplozje spowodowane różnymi rodzajami broni. Można też wyszukać na portalu akcje ratunkowe z różnych konfliktów militarnych na świecie, np. angielsko-argentyński konflikt o Falklandy.

Szukając filmu ukazującego zatopienie w tym konflikcie angielskiego niszczyciela „HMS Sheffield” znalazłem inne obrazy które mną wstrząsnęły, ukazując siłę jaką ludzkość dysponuje tylko po to by się nawzajem niszczyć….

Argentyński „General Belgrano”:

Falklandy:

Dobry jakościowo filmik pokazujący jak obecnie można zniszczyć czołg:
http://youtu.be/QUMxZ34Ptco

Uderzenie torpedy MK 48 w niszczyciel (prawdopodobnie ćwiczenia), bardzo spektakularna eksplozja:

Chyba najbardziej znana eksplozja z wszelkich czołówek mówiących o II Wojnie Światowej „HMS Barham”:

Alarmowe wynurzenie atomowej łodzi podwodnej (zawsze robiło na mnie wrażenie, chociaż „na żywca” nie miałem okazji oglądać, jednak samo wyobrażenie masy jaka się wynurza w takim szybkim tempie robi swoje):

Eksplozja bomby termojądrowej TSAR i jej skutki:
http://youtu.be/LxD44HO8dNQ

Ku przestrodze…. Chyba jednak warto się rozzbroić. Nie mówiąc o niewyobrażalnych kosztach zbrojeń, taka ilość broni kiedyś w końcu sama wypali…

Przerzućmy się może na jakiś kosztowny program zdobywania przestrzeni pozaziemskiej, który pochłonie całość budżetów zbrojeniowych wszystkich państw i po problemie?…

Piotrek


Linki: udostępnianie; zasoby YouTube.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.