Neofaszyści to lewicowcy…- Co to Nazizm? Nikt dziś nie wie…

Ta prawda jakoś dziwnie unika mediom. Narodowa demokracja, nazizm, to terminy ściśle związane z ruchami lewicującymi. Zresztą co się dziwić kiedy nawet w mediach używa się określeń zupełnie nonsensownych o czym pisałem już na stronie. Kiedy to gość Radia Merkury określił używając poniekąd cytatu (jak sam twierdził; cytował inne źródło, „oczywiście” nie mogąc go ujawniać, gdyż nazwał je: „szeregowym członkiem Służb”…

„W Polsce odradza się nazizm”

W tym materiale cytując za encyklopedią powszechną udowodniłem że używanie takich określeń to głupota i brak wiedzy. Ważne aby te informacje wyjaśniające czym naprawdę jest nazizm, czym nacjonalizm, a czym patriotyzm, powtarzać młodzieży ( w szkołach ciężko z tym, tam mogą się tego nie nauczyć), która wygłupiona do reszty tym co się dzieje i co się mówi, na ten temat nic nie pojmuje.

Tymczasem w Niemczech biorą się władze za grupy lewicowców – neofaszystów:
Neonazistowska grupa terrorystyczna z Zwickau mogła mieć na muszce również polityków – informują w środę niemieckie media. Wśród zabezpieczonych w związku ze śledztwem materiałów dowodowych jest lista 88 osób, w tym co najmniej dwóch posłów….”
W materiale na Interii czytamy:
„Na usta cisną się pytania, dlaczego samo hasło >prawicowy terroryzm< nie uruchomiło dzwonków alarmowych" - powiedział minister spraw wewnętrznych Dolnej Saksonii Uwe Schuenemann. W środę szef federalnego ministerstwa spraw wewnętrznych Niemiec Hans-Peter Friedrich zaproponował stworzenie centralnego rejestru niebezpiecznych neonazistów, aby poprawić współdziałanie służb kontrwywiadowczych w krajach związkowych i uniknąć błędów, jakie popełniono w przypadku neonazistowskiej grupy z Zwickau...." Tutaj oczywisty błąd popełnia Uwe Schuenemann zapominając o historii swojego kraju i narodowego socjalizmu - inaczej nazizmu. Brak konsekwencji w używaniu słowa nazizm poważnie mnie niepokoi. W przypadku Niemca i niemieckich grup rządowych możemy to wybaczyć, ponieważ widzimy, że działania za naszą zachodnią granicą, nawet jeżeli spóźnione są konsekwentnie podejmowane. I to jest ważne. Ściganie wszelkich zwyrodnialców i grup destabilizujących porządek w sposób terrorystyczny, czy też gloryfikujących zbrodniarzy wojennych czy też potępione i ścigane organizacje takie jak SS chociażby. Niestety są państwa takie jak Ukraina, gdzie nie ma właściwych działań podejmowanych w tym zakresie. Partia nacjonalistyczna Swoboda ma się dobrze, gloryfikuje nadal przestępców wojennych rodzaju Bandery czy Suchwycza, którzy służyli wiernie dla takich organizacji jak Abwehra, Gestapo, czy SS. Jak widać jest to problem ogólnoeuropejski i nie tak prosty jak usiłuje się nam go przedstawić. Poprzez ruchy wyraźnie obawiające się dominacji muzułmańskiej, czy też grupy neofaszystów, neonazistów, aż do radykalnych ugrupowań nacjonalistycznych, wszystko wrzuca się do jednego worka i dezorientuje społeczeństwo. Gdzie domeną anarchistycznych korzeni jest przecież orientacja lewicowa. A grupy neofaszystów, które przybyły do Warszawy przybyły na zaproszenie lewackich organizacji w naszym kraju... Wiedz ana ten temat jest tak jakoś znikoma i reglamentowana że nawet nazwa organizacji: „Narodowosocjalistyczne Podziemie” nie została właściwie zrozumiana. To tym bardziej zaskakuje.
A więc warto czytać i edukować się.
I dzięki temu umieć poszczególne grupy i ruchy rozróżniać.

Źródło cytowanych materiałów: Niemieccy politycy na muszce neonazistów

Polecane materiały: Lotnisko Bandery we Lwowie
Ziemkiewicz o Breiviku i wypowiedzi Sikorskiego
Protest Kresowian 10 września 2011 pod Pałacem Prezydenckim
Następna relacja z Marszu Niepodległości przesłana mailem
UPA na Ukrainie ma status bojowników o niepodległość
Anarchizm, anarchia

Przypadkowa zbieżność kolorów?

Narodowy socjalizm (nationalsozialismus), oficjalna ideologia Niemieckiej Narodowo-Socjalistycznej Partii Robotników (NSDAP). Jest to odmiana faszyzmu. Ideologia uznana za państwową za rządów NSDAP w Niemczech. Czerpie bezpośrednio w swoich założeniach z socjalizmu.


Z definicji:
„…nazizm, narodowy socjalizm, hitleryzm,
ruch polityczny (od 1919), ideologia, od przejęcia władzy przez A. Hitlera (1933) system państwowy w Niemczech (tzw. III Rzesza).”

Link do definicji PWN: nazizm

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.