Dla Rodaków na Kresach – dary serca jadą do Wilna

W tym tygodniu rusza wycieczka z Liceum Urszulanek z Poznania organizowana przez poznańskie biuro turystyczne „…wicze”, które specjalizuje się od lat w wycieczkach na Kresy.
Wycieczka jedzie do Wilna. W zeszłym tygodniu przekazałem na ręce przedstawicielek ze szkoły dary serca, książki i odzież dla Polaków na Litwie. Trafiło kilka kartonów książek z gimnazjum katolickiego im. Stanisława Kostki, książki które przekazało gimnazjum były z kolei częścią daru dla szkoły z Politechniki Poznańskiej.
Następnie w zbiórce były pozycje podarowane przez poznańskie wydawnictwo Rebis, które już od prawie roku bierze aktywny udział w zbiórkach na rzecz Polaków na Kresach.
Wydawnictwo znane jest z bardzo licznych wydań pozycji o tematyce historycznej.
W zbiórce brały też jak zwykle udział pracownicy Biblioteki im. Raczyńskich w Poznaniu, za co im serdecznie dziękuję.
Było też kilkadziesiąt pozycji od darczyńców indywidualnych.
Nie zapominajmy o naszych rodakach na wschodzie, przez tą skromną ofiarę dajmy przykład naszej bezinteresowności i w szerszym zakresie pomocy innym ludziom.
Liczę na dalsze zaangażowanie większej jeszcze niż do tej pory ilości ludzi i organizacji.

Piotrek


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.