Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu Warto wspierać i korzystać

Biblioteka Raczyńskich i jej filie wrosły w krajobraz miasta. Bez bibliotek oddziałowych nie byłoby możliwości dostępu dla mieszkańców we wszystkich dzielnicach miasta. Nie wszystkim wiadomo, że od pewnego czasu można też wypożyczać filmy, na płytach DVD, a także audio booki dla dzieci, czy też dla niewidomych. W filiach można też skorzystać z dostępu do internetu. Szczególnie dla młodzieży jest to atrakcyjne i jak widzę korzystają z tej możliwości.
Wracając do zasobów filmowych DVD Biblioteki, wiele z tytułów ot klasyki światowe, o tyle szczególnie cenne, że w komercyjnych wypożyczalniach raczej niedostępne. Można taki film wypożyczyć na okres siedmiu dni bezpłatnie. Biblioteka (filie i centrala pryz ul. Św. Marcin dział gromadzenia zbiorów) przyjmują darowizny książkowe i filmowe.
Mój apel: o ile macie szanowni Czytelnicy, płyty DVD z filmami, które już nie są przez Was oglądane, a stan ich jest dobry, przynieście do fili Biblioteki.
Filmoteki są w następujących filiach: F2, F4, F12, F14, F26, F28, F38, F46, F50, F53, FW.
Na stronie biblioteki szczegółowe informacje:
Biblioteka Raczyńskich

Osobiście podarowałem z mojej kolekcji dziewięć tytułów. Nic na tym nie tracę, zawsze przecież mogę je wypożyczyć, a i inni skorzystają. Nie są też to tytuły nieciekawe, wystarczy tylko rzucić kilkoma nazwiskami aktorów występujących w podarowanych filmach: Glenn Close, Peter Falk, John Malkovich, Michelle Pfeipper, Jamie Lee Curtis, Dennis Hopper, Kiefer Sutherland, Sean Penn…

Piotrek

BezPrzesady

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.