Będą karać za biało-czerwoną przytwierdzoną do samochodów?

Jak „obiło się mi o uszy” rozpatrywane jest karanie przez policję flag biało-czerwonych przytwierdzonych do samochodów oznaczających wsparcie naszej reprezentacji w Euro 2012. Ponoć nawet złożono pozew do prokuratury…Ciekawe; z jednej strony słyszałem że różne znane osobistości ze świata sportu nawołują do pozostawienia chorągiewek pomimo wypadnięcia naszej reprezentacji z dalszych rozgrywek, zostawienia flag na balkonach i innych ozdób pokazujących nasze kibicowanie, naszą postawę – z drugiej strony takie „coś”.

W Niemczech na przykład też można być ukaranym za przesadę (ogromne rozmiary flagi), proszę jednak zwrócić uwagę – najpierw ostrzeżenie, dopiero potem sankcje – u nas tak dobrze nie ma (abstrahując od sprawy flag):

http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Wiadomosci/W-Berlinie-flaga-sie-nie-chwal-bo-cie-ukaza

Jeżeli potwierdzi się ta sprawa z flagami będę mocno zaskoczony…

ps Znalazłem (tak na szybko) pierwsze ślady w internecie, komentarz do materiału bardzo sugestywny:
„Ja to bym nazwał WALKĄ Z POLSKOŚCIĄ, z narodem polskim! Jeszcze chwila i będą mandaty za wyjście w koszulce w barwach narodowych! A za 20 lat będą karać za posługiwanie się językiem polskim!!! To co się dzieje w tym kraju to się w głowie nie mieści!”
Mandat za biało-czerwone flagi na aucie?

W Poznaniu podczas ostatniego meczu Irlandii nie obowiązywał (w każdym razie faktycznie, nie wiem czy poprzez rozporządzenie) zakaz picia piwa. Pod stadionem paradowali wszyscy prawie (wyłączając dzieci) z puszkami piwa. Policja nie reagowała. Uważam to za zdrową reakcję:
Po pierwsze – nie do opanowania wyjaśnienie 30 tys Irlandczyków że jest tego typu zakaz (i tak by się nie stosowali),
Po drugie – okoliczność… Lepiej odpuścić martwy przepis niż się „ośmieszyć”…

W moim odczuciu z flagami i ozdobami na samochodach powinno być tak samo… Przynajmniej na czas EURO 2012.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Będą karać za biało-czerwoną przytwierdzoną do samochodów?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.