Czy umiemy i potrafimy pomagać?

grzegorz-olko


Otrzymałem informację z prośba o pomoc. Wiem takich jest tysiące. Ważne, że zaangażujemy się w jakąś – nie chodzi o to aby poświęcać się dla wszystkich ponieważ tak się nie da.
Ale może WŁAŚNIE TA informacja będzie dla Ciebie.
Z maila:

„Witam.
Zwracam się z prośbą o pomoc w zbieraniu środków do prowadzenia dalszego leczenie dla Grzegorza Olko, który ciężko zachorował. Grześ to mój kolega z pracy, jest tak jak ja ratownikiem medycznym. Grześ przez całe swoje życie żył wg zasady „żyjemy nie dla siebie, ale dla innych”. Dziś inni muszą stanąć na wysokości zadania, by wspomóc go w walce o jego życie. Grześ to patriota – często udzielał się w czasie wydarzeń patriotycznych czy związanych z obroną pamięci kresów wschodnich. Takich ludzi jak Grześ nazywa się, że są „nietuzinkowi”. Nie pozwólmy, by świat zabrał nam bez walki osobę tak bardzo istotną dla naszego społeczeństwa.

Paweł Wołczacki.

Fragmenty materiału: Przemyśl
Przez lata ratował innych. Teraz sam potrzebuje pomocy – Grzegorz Olko od 12 lat pracuje w przemyskim pogotowiu ratunkowym. […] W sierpniu zdiagnozowano u niego raka. ? Chcę wyleczyć chorobę. Mam dla kogo żyć… […]Wcześniej nie było guza. Rak naciekał wzdłuż nerwu i żadne badania obrazowe go nie wykrywały

Pomoc jest trochę jak narkotyk. Ubogaca, wskazuje też jak „mali” jesteśmy w naszym prywatnym wszechświecie myśli. Jak wiele jest spraw ważniejszych niż tylko to co nam wydaje się ważne.
Są też inne wszechświaty – innych ludzi. Czasami możemy chociażby TYLKO przedłużyć ich istnienie…

Poprzez pomoc znajdujemy też krytyczne spojrzenie na samego siebie. Odnajdujemy belkę w naszym oku. Nie zawsze umiemy ją usunąć, nie zawsze się da. Ale dzięki temu patrzymy inaczej na drzazgę w oku innych.

W tym zwariowanym kieracie życia znajdźmy czas na chwilę dla kogoś innego.
Może tym kimś dla kogoś z Was będzie Grzegorz?

Piotr

(screen z materiału linkowanego powyżej…)


Polecane: Likopen jest substancją anty-rakową: Pomidorowy przysmak ? jak wydobyć likopen?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Czy umiemy i potrafimy pomagać?”

 1. Nowy paradygmat medyczny:
  http://www.learninggnm.com
  Opisuje on BIOLOGIĘ człowieka.

  Należy zacząć od przemyślenia podstaw na których opiera się medycyna funkcjonująca obecnie.
  Opiera się na teorii zarazka z XIX wieku, autorstwa kłamcy L. Pasteura.
  Jedyną możliwością zrozumienia biologii człowieka jest WERYFIKACJA.
  Zanim medyczna pytia powie: ma pan/pani raka i wkręci w „leczenie” chemią PRZECZYTAJ, ZROZUM.

Możliwość komentowania jest wyłączona.