Czy współczesne media zniekształcają rzeczywistość?

W epoce wolności mediów, liberalnej i demokratycznej Polsce czy taki temat może być aktualny? Na czym polega wolność mediów? Co nam daje? Może warto sobie jednak zadać kilka pytań na ten temat. A przynajmniej przysłuchać się dyskusji. Stąd moje zaproszenie na spotkanie z reżyserem filmu „Towarzysz Generał”, który na własnej skórze przekonał się jak wygląda wolność naszych mediów. Ijak jest wypaczany przekaz autorski komentarzami dziennikarskimi…

Warsztaty Idei
Stowarzyszenie Warsztaty Idei, Korporacja Akademicka Lechia, KZM-ZW i OW UPR
zapraszają na spotkanie z Grzegorzem Braunem

Temat: Czy współczesne media zniekształcają rzeczywistość?

Data spotkania: 02 kwietnia 2011 r. Godzina: 17:30

Miejsce: Sala Collegium Lubrańskiego (Muzeum Archidiecezjalne), ul. Lubrańskiego 1 w Poznaniu.

Prelegent to znany polski reżyser, scenarzysta i publicysta, autor kilkunastu filmów dokumentalnych w tym m.in. Plusy dodatnie, plusy ujemne, Marsz Wyzwolicieli, Defilada Zwycięzców, Towarzysz Generał, Eugenika ? w imię postępu oraz serii filmów z cyklu Errata do biografii.

Wstęp wolny

Osobiście jestem zdania, że do wolności mediów, a przede wszystkim, uczciwości mediów w przekazywaniu tak zwanych „newsów” dużo nam brakuje.
Proszę tylko o jedną Waszą drodzy czytelnicy, refleksję: jakim kluczem są wybierane tematy do głównych wydań dzienników? Kto decyduje że ten a nie inny temat jest ważniejszy, a z kolei pewne tematy w ogóle są pomijane?
A w naszej przestrzeni medialnej brak rozmów na określone tematy, jest brakiem tych tematów.
Pomyślmy nad smutnym przekazem tej tezy…

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Czy współczesne media zniekształcają rzeczywistość?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.