Doradztwo zdrowotne – suplementy.

Od jednego z bardziej (jak sądzę) doświadczonych Czytelników w tych kwestiach. Chodzi o próbę zabezpieczenia się przed zakażeniem COVID19 i wzmocnienie organizmu – niestety nie podesłał mi tego wcześniej ani nie podzielił się tą wiedzą bo bym próbował…Zaszkodzić nie może raczej, a może by pomogło.

Osobiście brałem:

D3 w kroplach, cynk, B12, witaminę C w naturalnych produktach (około 8 jabłek dziennie, soki, cebula itp). Też okazjonalnie czosnek. Może dlatego przeszedłem w miarę łagodnie niemniej w szpitalu wylądowałem -ale co najważniejsze dla mnie: bez objawów duszności itp. Przeszło na żołądek, kości, mięśnie, bóle głowy i wymioty. Może tym wszystkim faktycznie przekierowałem uderzenie wirusa?

Co poleca nasz Czytelnik? Przeczytajcie poniżej:

Ważne jest aby podnieść poziom 25(OH) czyli witaminy D3. 98 procent ludzi ma poziom poniżej 20, co jest praktycznie przyczynkiem do chorób serca, krążenia a także jest to czynnik silnie rakotwórczy . Każda komórka naszego ciała posiada receptor witaminy D3. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym kiedy nie ma słońca jest bardzo ważna suplementacja tej witaminy. Ale oczywiście nie w takich śmiesznych dawkach jak proponuje Bigfarma. Dla przykładu w latach 60 i 70 dziecko w pierwszym tygodniu nie dostawało szczepionek, tylko dawkę Witaminy D3 w wielkości 300 000 jednostek i potem co miesiąc następną. Wyślę ulotkę z tych lat z Polfy Poznań. Oczywiście dużych dawek witaminy D3 nie powinno się przyjmować samej, tylko z innymi witaminami . Takimi jak K2mk7 . Bo ta witamina zapobiega odkładaniu się wapna w układzie krwionośnym. Działa jak katalizator, mianowicie uwalnia osteo-kalcyny, które jony wapnia transportują do kości czy zębów itd.

Co więcej: długotrwałe przyjmowanie jej może doprowadzić do oczyszczenia tętnic z płytki miażdżycowej.
Uwaga! Co do witaminy D3 trzeba kupować dobrej jakości, musi być robiona z lanoliny i najlepiej w kroplach.

Następnie witamina A, lepsza pod postacią Retinolu. Oraz witamina E pod postacią tocotrienoli i tocoferoli . Podsumowując: ważne aby brać cały ADEK – ale, jakie dawki?

Przede wszystkim trzeba zbadać poziom 25(OH) i ten poziom w dzisiejszych czasach wirusa powinien wynosić ok 100 jednostek (nie pamiętam jakich).

Badania w latach 70 pokazywały, że bezpieczna dawka to 10000 jednostek na 1 kg wagi. Czyli dla chłopa 100 kg nawet milion jednostek!

Oczywiście tyle nie trzeba brać.
Trzeba zacząć od np. 20 000 jednostek Wit D3, witamina A 1,5 razy więcej.
Czyli 30000 jednostek , witamina K2mk7 ok 500 jednostek i witamina E – 3 razy dziennie po 400 jednostek.
Po miesiącu zbadać poziom witaminy D3…”

Mam nadzieję że temat zainteresował. Można skonsultować ze znanymi sobie lekarzami, może też zielarzami? Sam jestem ciekaw opinii innych. Być może ktoś inny zdecyduje się na jakieś swoje recepty, przepisy?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.