Inscenizacja Radymno: Tak płonęła Huta Pieniacka

Dosadne słowa naszego polityka – Huta Pieniacka.

„Zdarza się tak, w nauce historycznej jest to wręcz częste, że jest różnica zdań co do interpretacji pewnych wydarzeń, ale nie powinniśmy przekraczać granicy pogardy, nienawiści i fałszerstwa” – to komentarz do działań nacjonalistycznej partii Swoboda na Ukrainie. Ambasador RP zareagował na słowa: „Bandyci z AK”.

Kilka innych zdań podkreślało fakt, że są cały czas bardzo aktywne środowiska na Ukrainie, które dążą do konfliktu z Polską.

Skierował też pytanie do rządu ukraińskiego, czy ten coś wie na temat zainstalowania tablicy z tym napisem. Czy wyrażono zgodę na tego typu akcję.

Link do całości doniesień:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ukraina-bandyci-z-ak-ambasador-polski-reaguje/f9h9njf,79cfc278?fbclid=IwAR1lBXnWtH8r8yRzC3mxvIWjvCPJ3ZWKW6AI-vFc8ipVX5nG-xCe91xEncQ

Jest też reakcja premiera Morawieckiego:

Z oburzeniem przyjąłem informację o nowej tablicy w Hucie Pieniackiej – miejscu śmierci wielu Polaków. Nie ma zgody na zacieranie pamięci o ofiarach ukr. szowinistów i próby reinterpretacji historii. Dzięki bohaterstwu AK śmierci z rąk bestialskich oprawców uniknęło tysiące osób”  – to słowa Premiera RP z Twittera.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7816051,huta-pieniacka-ukraina-tablica-ak-premier-mateusz-morawiecki.html

Foto ilustrujące: z inscenizacji w Radymnie – zniszczenie polskiej wioski przez OUN-UPA.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.