Sprawiedliwi Ukraińcy – W Toruniu.

Byli i tacy, znalazłem ślady wielu z nich w rozmowach z uratowanymi. Teraz powstał ich ślad w Toruniu…

W Parku Pamięci Narodowej odsłonięto pomnik poświęcony Bohaterom Ukraińskim zamordowanym przez OUN-UPA za ratowanie Polaków. Pamięć nie może zginąć. Również i o nich.

Doniesienie o uroczystości ze strony radia RMF24:

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jaroslaw-kaczynski-upamietnienie-ukraincow-ktorzy-oddali-zyc,nId,4713600

https://www.radiomaryja.pl/informacje/relacja-w-toruniu-trwa-12-dziekczynienie-w-rodzinie/

Powyżej screeny z Radia Maryja i RMF24 – jak po nich widać tylko politycy PiS mówią w taki sposób o tragedii zbrodni Ludobójstwa na Kresach Wschodnich – dokonanego przez OUN-UPA. Nie odnalazłem takich wypowiedzi z ust polityków innych partii. Dlatego naturalnym moim wyborem mimo wielu niedoskonałości tej formacji politycznej – również i w temacie upamiętniania Ludobójstwa min w szkołach – jest jednak zaangażowanie się po tej stronie „Mocy”. Inni zaniedbali temat, lub wręcz go zakłamywali. Jak wspomniałem i PiS przed laty popełniał podobne błędy. Ale je dostrzegł – i wierzę, że zmienił swoją wykładnię już na zawsze. Ale to jest też nasza zasługa, zwykłych ludzi, którzy zwracali uwagę na te błędy, niemniej ktoś ich słuchał…

A tymczasem na Ukrainie…:

https://www.radiomaryja.pl/informacje/falszowanie-historii-3/

Screen z TV Trwam. Jak to jest że w zasadzie tylko to jedno katolickie medium mówi pełnym głosem prawdę o tym co się dzieje na Ukrainie? O Wołyniu.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.